24 Temmuz Çarşamba 2024

Şehit yakınına 'provokatör' diyen Kılıçdaroğlu gazilerin eleştirisine yanıt verdi: Türkkan'a tepki gösterdik

Şehit yakınına 'provokatör' diyen Kılıçdaroğlu gazilerin eleştirisine yanıt verdi: Türkkan'a tepki gösterdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit yakınına küfreden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a sessiz kaldığı için gaziler tarafından eleştirildi. Türkkan'ın yaşadığı olayı 'provokasyon' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, "Tepkimizi koymadığımızı kim söyledi? Tepkimizi koyarız. Hiç kimse şehitlere, gazilere, gazi yakınlarına en ufak bir şey söyleyemez. Tepki konmuştur." dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi.

 

Kılıçdaroğlu’nun aileyi ziyaret ettiği sırada 15 Temmuz gazisi olan bir grup, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’la ilgili açıklama yapmadığı gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

 

Daha önce yaptığı açıklamada Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesini 'provokasyon' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu "Tepkimizi koymadığımızı kim söyledi? Tepkimizi koyarız. Hiç kimse şehitlere, gazilere, gazi yakınlarına en ufak bir şey söyleyemez. Tepki konmuştur. Aynı tepkinin başkaları tarafından yapıldığında da sizin aynı sorgulamayı yapmanız lazım” dedi.

 

15 Temmuz gazileri, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının üzerine CHP’nin 15 Temmuz gazilerinin yargılanması için önerge verdiğinin altını çizerek, "CHP iktidarında bu vatan evlatları hangi pozisyonda olacak?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu ise, "Hiç endişe etmeyin. Bu tür olaylara, provokasyonlara da inanmayın. Bu kardeşiniz, kim şehitse, kim gaziyse onun yanındadır. Şehitler ve gaziler arasındaki ayrımcılığa karşıdır” diye konuştu.

 

Bu sırada bir başka 15 Temmuz gazisi vatandaş, 'Bizi asacaklar herhalde' diyerek tepki gösterdi.

Yeni Yorum