29 Kasım Çarşamba 2023

Şeyh uçmaz mürit uçurur! CHP’li Yıldırım Kaya’dan Kılıçdaroğlu için akılalmaz benzetme: ‘Hacı Bektaş Veli, Kemale ermiş’

Şeyh uçmaz mürit uçurur! CHP’li Yıldırım Kaya’dan Kılıçdaroğlu için akılalmaz benzetme: ‘Hacı Bektaş Veli, Kemale ermiş’

CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, "Tıpkı hünkar Hacı Bektaş-ı Veli gibi, aslan ve ceylanı kucağında tutacak bir isme ihtiyaç var. Bunun adı da kemale ermiş Bay Kemal’dir." diyerek Kılıçdaroğlu'nu Hacı Bektaş-ı Veli'ye benzetti.

 

Cumhur İttifakı’nın adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağı aylar öncesinden açıklanırken, Millet İttifakı’nda henüz netleşen bir durum yok ancak kulislerde buna en yakın isim olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adı geçiyor. Altılı masada bile henüz Cumhurbaşkanı adayının ismi netleşmezken CHP kurmayları yaptıkları her açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ediyor.

 

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, partisinin genel başkanının 2023 yılındaki seçimlerdeki adaylığını, Hacı Bektaş-ı Veli benzetmesiyle duyururken akılalmaz ifadeler kullandı.

”BENİM GÖNLÜMDE YATAN ASLAN BELLİ”

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu Hacı Bektaş-ı Veli’ye benzeten Yıldırım Kaya, “13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı olacak. Benim gönlümde yatan aslan belli. Tıpkı Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli gibi, aslan ve ceylanı kucağında tutacak bir isme ihtiyaç var.

 

”BUNUN ADI DA KEMALE ERMİŞ BAY KEMALDİR”

 

Bu ülkede kin ve nefret tohumları ekildi. Bunu kaldırabilecek bir tek isme ihtiyaç var. Bu isim ortak akla önem veren Kılıçdaroğlu Doktrini’ni hayata geçirebilecek bir isim olur. Bunun adı da kemale ermiş Bay Kemal’dir.” diye konuştu.

CHP’li Yıldırım Kaya, geçtiğimiz aylarda da Kılıçdaroğlu’nun peygamber soyundan geldiğini iddia etmişti.

 

”PISIRIK, SAÇMALAMA REKORTMENİ”

 

AK Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan, konuyla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşımda Yıldırım Kaya’ya tepki gösterdi. Özalan, ”CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, Kemal Kılıçdaroğlu için “Aslan” diyor, “Hacı Bektaş Veli gibi” diyor, bir de “Kemale ermiş” diyor. Pısırık, saçmalama rekortmeni ve Türkiye düşmanlarının umudu olduğunu bilmesek inanacağız!” ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum