18 Nisan Perşembe 2024

Türkiye’nin önüne ‘takoz’ olan muhalefet: CHP

Türkiye’nin önüne ‘takoz’ olan muhalefet: CHP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bölünmüş yol yaparsınız 'Buraya uçak mı inecek', uzay programı açıklarsınız 'Başka işiniz mi kalmadı' derler... Yürütülen işlere takoz olmaya izin vermeyiz" diyerek eleştirilerde bulunduğu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yine şaşırtmadı. Kılıçdaroğlu, Ay’a çıkma projesini ‘masal’ olarak niteleyerek, söz konusu projenin gündemi değiştirme çabası olduğunu savundu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak nitelenebilecek Milli Uzay Projesi ve Ay’a gitme girişimlerini ‘komedi’ olarak tanımladı. Birgün gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, Ay’a çıkma girişimlerinin gündeme değiştirme çalışmaları olduğunu savunarak şunları söyledi: 

 

“Ak Parti şu anda Türkiye’yi yönetemiyor. Bu gerçeği herkes biliyor. Giderek derinleşen ve ekonomik buhrana dönüşen sorunların tartışılması istenmiyor. Ortaya belli konular gündem olarak atılıyor. Ayasofya bunlardan birisiydi, Ay’a çıkma tartışmaları, Anayasa tartışması bu nedenle…” 

 

“AY’A GİDİYORLARSA GİTSİNLER” 

 

Kılıçdaroğlu ayrıca uzay projesinin bir ‘masal’ olduğunu savunarak şöyle konuştu: 

"En sonunda da Ay’a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay’a gidiyorlarsa gitsinler. Ay’a gidiyoruz dediler de biz karşı mı çıktık? Çıksınlar Ay’a… Arada bir vatandaşın gülümsemesi lazım. Bu gülümsemeye katkı sunduğu için de teşekkür edelim."

 

CUMHURİYET KILIÇDAROĞLU'NU KURTARMAYA ÇALIŞTI AMA NAFİLE

 

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Birgün gazetesine verdiği röportajı internet sitesinde haberleştiren Cumhuriyet gazetesinin haberi verme şekli dikkat çekti. Cumhriyet'in haberi verirken, Kılıçdaroğlu'nun "En sonunda Ay'a gidiyoruz masalı ile geldiler" sözünü kestikleri görüldü. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Ay'a çıkma projesini bir "gündem değiştirme hamlesi" olarak gördüğü sözleri de haberin içinde yer almıyor. 

Yeni Yorum