16 Nisan Salı 2024

Tutuklu Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, teröristler için 'şehit' ifadesini kullandı

Tutuklu Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, teröristler için 'şehit' ifadesini kullandı

İstanbul'da PKK/KCK operasyonunda yakalanıp tutuklanan eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz hakkında 'terör örgütü üyeliğinden' iddianame hazırlandı. 

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; Yavuz'un eli kanlı PKK'lı teröristler için 'şehit' ifadesini kullandığı, etkisiz hale getirilen hainlerin ailelerini ziyaret ettiği ve örgüte ait televizyon kanallarına çıkarak propaganda yaptığı belirlendi. 

 

Cihan Yavuz kimdir? 

 

Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyondan sonra tutuklan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, gündemi takip edenler tarafından merak edilip araştırılan isimlerin başında yer alıyor:

 

Cihan Yavuz 1978 yılında Bitlis'in Tatvan ilçesinde dünyaya geldi. 42 yaşındaki Cihan Yavuz, ilk, orta ve lise öğrenimini Bitlis Tatvan'da tamamladı. Yavuz, 1998 yılında İstanbul'a taşındı.

 

1998 yılında İstanbul'a taşınan Cihan Yavuz, 1998-2001 yılları arasında tekstil atölyesinde çalıştı. 2001-2003 yılları arasında İSKİ'ye bağlı bir şirkette çalıştı. 2004 yılında üniversite eğitimi için KKTC(Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)'ye gitti. İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde okudu.

 

2010 yılında tekrar İstanbul'a gelen Yavuz, TV Kanallarında kameraman ve muhabir olarak çalıştı. 2014 yılından beri özel bir şirkette Proje Yapım Koordinatörü olarak çalışan Cihan Yavuz 31 Mart seçimleri sonrası Şişli Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı göreve başladı.

Yeni Yorum