28 Eylül Çarşamba 2022

Utanmazlar! Muhalefet “Katarlılara sınavsız fakülte” yalanında ısrarlı… AYT sınavı öncesi de özür gelmedi

Utanmazlar! Muhalefet “Katarlılara sınavsız fakülte” yalanında ısrarlı…  AYT sınavı öncesi de özür gelmedi

Türkiye ile Katar arasında askeri tıp alanında işbirliği protokolünü çarpıtan hesaplar ve siteler özür diledi. Yalanın peşine takılıp hükümeti eleştiren CHP'den ise ses çıkmadı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24 sitesinden alıntı yaparak çarpıtmayı "Kendi gencine bu kadar sevgisiz, bu kadar saygısız bir iktidar işte. Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar!" İfadeleriyle paylaştı. 

CHP milletvekilleri Mustafa Adıgüzel, Mahmut Tanal ve Engin Özkoç ile Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce de kampanyaya tweetleriyle katıldı. 

Kılıçdaroğlu ve İnce'den hemen sonra, çarpıtmanın sosyal medyada yayılması üzerine resmi kaynaklar haberin gerçeğini açıkladı ve protokolün 20'den fazla ülke ile de yapılmış olduğunu hatırlattı. 

 

Düzeltme bile gerektirmeyen, anlaşma metninde çok net bir biçimde belli olan bu bilgiye ve düzeltmeye rağmen CHP'li isimler, muhalefet yanlısı medya ve sosyal medya hesapları herhangi bir düzeltme ve özür yayınlamadı.

 

T24'TEN 27 SAAT SONRA ÖZÜR

 

Yalan haberin en çok yayıldığı T24 Sitesi, resmi yetkililerin açıklamalarından 27 saat sonra özür yayınlayabildi.

 

Ancak Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekillerinden yine de tweet silme veya özür gelmedi.

 

Sosyal medya kullanıcıları, özür açıklamalarının altına bu siyasetçilerin 'utanmazlıklarından' duydukları utancı belirten mesajlar yazdı.

 

Yalan haberi eleştiri malzemesi olarak kullanarak, AYT sınavı öncesi gençlerin moralini bozan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi ise, sosyal paylaşımlarını silmediği gibi özür de dilemedi.

Asılsız haberi yayanlar özür dilerken, Kılıçdaroğlu yalanda ısrar etmeye devam etti.

Yeni Yorum