26 Eylül Pazartesi 2022

Zülfü Livaneli terör örgütüne 'FETÖ' diyemedi

Zülfü Livaneli terör örgütüne 'FETÖ' diyemedi

Son günlerde yaptığı açıklamalarla tepki çeken Zülfü Livaneli, bu kez de terör örgütüne FETÖ denmesine karşı çıktı. "Kimse bana FETÖ dedirtemez" ifadesini kullanan Livaneli, FETÖ'den bahsederken "Gülen Hareketi" dedi.

 

superhaber.tv’nin haberi göre; CHP'li eski milletvekili Zülfü Livaneli, geçtiğimiz gün Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu 'Sözüm var' programına bağlandı.

 

Barış Terkoğlu ve Emin Çapa'nın da bulunduğu programda Livaneli, FETÖ'den bahsederken ayrı bir parantez açtı ve "Benim Baykal'la Ecevit'le diğerleriyle bir sorunum yok. Ama bu Fetullah meselesinde FETÖ tabirini kimse ağzıma takamaz." dedi.

 

Livaneli sözlerinin devamında "Bu Gülen Hareketi'nin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime kontenjan verdiğini kimin kime şefaat ettiğini kimin kime ne bağışladığını gazeteciler lütfen araştırın." ifadesini kullandı.

 

BÜLENT ECEVİT'E YÖNELİK SÖZLERİ DE TEPKİ ÇEKMİŞTİ

 

Zülfü Livaneli geçtiğimiz günlerde Bülent Ecevit için "Ecevit de, Baykal da partilerinin başına solcular belediyelerde, hükümette iktidar olamasın diye getirildiler. Solun başını bağlayan, yolunu şaşırtan insanlar bunlar. Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. FETÖ'yü devlete ilk yerleştiren Bülent Ecevit'tir. Uzun lafın kısası, Ecevit, Baykal gibi insanlar sol filan değil, soldan hoşlanmayan, tipik Türk milliyetçileridir" ifadelerini kullanmıştı.

 

Bu sözler kamuoyunun ve sol kesimin tepkisini çekmişti.

Yeni Yorum