21 Mart Salı 2023
20 saat önce

Fatih Erbakan’ı ilk tebrik eden Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP oldu!

Cumhur İttifakı'na katılmakla ilgili olumlu sinyaller veren Yeniden Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan bugün yaptığı açıklamada, herhangi bir ittifaka dahil olmayacağını, tüm bölgelerde Yeniden Refah Partisi olarak seçime gireceklerini açıkladı. Yeniden Refah Partisi başkanı  Fatih Erbakan'a ilk tebrik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.  ERBAKAN'A İKİNCİ TEBRİK HDP'DEN GELDİ Erbakan'a ikinci tebrik ise HDP Gwençlik Kolları'ndan geldi. HDP Gençlik Teşkilatı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, ''Fatih Erbakan'ın önderliğindeki Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı saflarına katılmamasını selamlıyor, yoluna tek başına devam etme kararı alan Yeniden Refah Partisi’ne başarılar diliyoruz.'' denildi.  ''BİR İTTİFAKTA OLMAYIZ DİYE KESİN BİR ÇİZGİMİZ YOK'' Erbakan geçtiğimiz günlerde Oğuz Haksever'in "Kılıçdaroğlu çağrı yaparsa tavrınız ne olur?” sorusuna yanıt verirken "CHP’nin politikalarıyla ilgili eleştirilerimiz de ortada. Bu noktada uzlaşı sağlamak çok da mümkün olmaz diye düşünüyorum" diye konuşmuştu. Siyasette 24 saatin çok uzun olduğunu söyleyen Fatih Erbakan, “Şu anda içinde bulunduğumuz durumda kendi başımıza seçimlere girip, adayımızı çıkaracağız. Siyasette 24 saat uzun bir zaman eğer prensiplerde anlaşabilirsek, bir ittifakta olmayız diye kesin bir çizgimiz yok. Mesele milletvekili olmak ve Meclis’e girmekten ziyade prensipler üzerinde uzlaşmaktır. Bugüne geldiğimiz aşamada böyle bir ittifakla anlaştığımız yok. Kendi başımıza gireceğiz, o şekilde gözüküyor” dedi.

1 gün önce

Muharrem İnce: Seçimde yüzde 30'un üzerinde oy alacağız

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere sayılı günler kaldı... Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, Millet İttifakı'nın adayı da Kemal Kılıçdaroğlu olarak belirlendi. İki ismin ardından Memleket Partisi de Cumhurbaşkanı adaylarının Muharrem İnce olduğunu duyurdu. Adaylık başvurusunu yaptı  Yaşananların ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, YSK'ya giderek Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru yaptı. Adaylık için ilk resmi adımı atan İnce, iddialı açıklamalarda bulundu. "Oy oranımız şu an yüzde 20, ilk turda 30'un üzerinde oy alacağız" Muharrem İnce, şu anda alacağı oy oranının yüzde 19-20'lerde olduğunu iddia etti. "Bizim belediye parası hazine parası yok. Biz kampanyayı 30’un üzerinde tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak yüzde 60’ın üzerinde oyla seçileceğim" ifadelerini kullanan İnce,  konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Yüzde 60'ın üzerinde oyla seçileceğim" Bugün oy oranımız 19-20’lerde, bunu herkes biliyor. Ak Parti’nin, CHP’nin içindeki anketçiler de biliyor. Seçim sürecinde adayların bazıları oy oranını düşürür bazıları azaltır. Bizim medyamız yok. Gençlerimiz var. Bot hesap diyorlar. Bizim belediye parası hazine parası yok. Biz kampanyayı 30’un üzerinde tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak yüzde 60’ın üzerinde oyla seçileceğim. "Projelerimi anlatacağım" Trol ordularına, buradan giriyor buradan çıkıyor. Ben projelerimi anlatacağım. Bu ülkenin beka sorunudur deprem dedim dinletemedim. Su sorunu var acilen çözmemiz lazım. Trol ordularına verilecek cevabımız var ama memleket uçurumun kenarında, memleketi uçurumun kenarından çıkarıp alacağız. Sayın Erdoğan’ın anayasaya göre aday olamayacağına dair dilekçemiz hazır. O itirazımızı da yapacağız. Altılı Masa bu itirazı yapamıyor. O itirazımızı da günü geldiğinde YSK’ye yapacağız.

4 gün önce

MAK Araştırma: Muharrem İnce'nin oy oranları artışa geçti

Türkiye seçime odaklandı. 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için adaylar belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına muhalefet şimdilik 3 aday çıkardı. Millet İttifakı'nın adayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de adaylığını açıkladı. Muhalefette oyların bölünmesi olarak görülen bu gelişme Ankara kulislerinin en önemli konusu. Bu kapsamda tv100'de Erdoğan Aktaş'ın sunduğu Sağlı Sollu programına katılan MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Muharrem İnce'nin oy oranlarını açıkladı. Cem Uzan etkisi yapabilir Gençler arasında İnce'nin isminin sık duyulduğunu belirten Kulat şöyle konuştu: "Muharrem İnce faktörü 2002'deki Cem Uzan etkisi yapabilir. Neydi o etki yüzde 7 oy oalan o günkü sistemde MHP ve DYP'yi baraj altı bırakmıştı. Bugün öyle bir sistem yok. Eğer 7 puan gibi, 5 puanın üzerinde bir oy alırsa, seçimi ikinci tura bırakması özellikle Millet İttifakı'nın seçim kaybetmesi konusunda bir psikolojik etki yaratabilir. "Muharrem İnce'nin or oranlarını yukarıda görmemiz muhtemel" Ben bu seçimin büyük oranda birinci turda biteceğini düşünüyorum. Rakamlar değil sosyolojik okumalar üzerinden söylüyorum. Diğer seçim örneklemlerinden çok farklı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında birbiriyle sert mücadeleye girmesi seçimden sonra barışmasına 15 günlük süreç yetmez. Kılıçdaroğlu, Hem Muharrem İnce ile Hem Sinan Oğan ile... Sahada gençler arasında Muharrem İnce'yi de ciddi anlamda duyduğumu söyleyeyim. Muharrem İnce bizim çalışmamızın tam ortasında adaylığını açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde Sayın İnce'nin oylarını biraz daha yukarda görmemiz muhtemel görünüyor. 

5 gün önce

Ümit Özdağ’ın yeni hedefi Türkmenler!

Yalan ve provokasyonlarıyla gündemden düşmeyen Ümit Özdağ’ın son paylaşımında hedef aldığı Mohammad Fanssa isimli şahsın Türkmen olduğu ortaya çıktı. Suriye’deki savaştan kaçarak anavatanı Türkiye’ye yerleşen Mohammad Fanssa kendi fotoğrafını Facebook’ta “Değerli arkadaşlarım yarın nasip ederse yarın AK Parti Mersin Milletvekili aday adayı başvuru yapacağım hayırlı vesile olsun sizden destek bekliyorum dua edin Allah bize utandırmasın” notuyla paylaşmıştı. ÜMİT ÖZDAĞ’IN HEDEFİ OLDU Irkçı provokatör Özdağ ise Suriyeli Arap sandığı Mohammad Fanssa’nın fotoğrafını “Boşuna aday olma. Seni de Suriye’ye geri yollayacağız.” yorumunda bulunarak takipçileriyle paylaştı. MOHAMMAD FANSSA TÜRKMEN ÇIKTI 1986 Suriye doğumlu bir Türkmen olan Fanssa, 2017 yılında Türk vatandaşlığına geçmiştir. Mersin’de yüzlerce kişiyi istihdam eden plastik üretim fabrikası olan Mohammad Fanssa, her yıl devlete de milyonlarca lira vergi ödemektedir.

5 gün önce

Ali Babacan, PKK ve LGBT’ye göz kırptı

6'lı koalisyon 2023 seçimleri öncesi HDP'nin desteğini almak için taviz üstüne taviz verirken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı canlı yayında HDP ve PKK ilişkisini görmezden gelerek konuştu. Ali Babacan, HDP'nin terörden yana olamayacağını söyledi. Babacan, HDP'nin TBMM çatısında olmasını önemsediklerini kaydetti. "HDP TERÖR OLAYLARIYLA ARASINA MESAFE KOYDU" Babacan, "Son döneme baktığınızda HDP'nin de Türkiye siyaseti olduğunu görüyoruz ve bundan da memnuniyet duyuyoruz. Son terör olaylarının bazılarında HDP'nin o olaylarla kendi aralarında mesafe koyduğunu da gördük." ifadelerini kullandı. Babacan konuşmasında şu ifadeleri de kullandı: "Ortak cumhurbaşkanı adayına sadece 6 parti değil daha fazla sayıda parti destek versin istiyoruz ve HDP de başka partiler de eğer bizim ortak cumhurbaşkanı adayımıza yani Sayın Kılıçdaroğlu'na destek verirlerse biz çok mutlu oluruz." "LGBT KONUSUNDAKİ TUTUMUZ AÇIK" Ali Babacan LGBT konusunda da tavırlarının çok net olduğunu şu sözlerle vurguladı: "Bizim bu konudaki tutumumuzda çok çok açık. Biz her bir vatandaşımızın hayat tarzını olduğu gibi kabul ediyoruz ve devletin hayat tarzları üzerindeki müdahalelerine kesinlikle karşıyız."

5 gün önce

TİP’li Erkan Baş’tan CHP’ye: Türkiye'de bazı partiler Atatürk'ün arkasına saklanıyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, geçtiğimiz günlerde TV100 ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunumuyla yayınlanan Az Önce Konuştum programına konuk oldu. Baş, Türkiye'de bazı siyasi partilerin Atatürk'ün arkasına saklandığını söyledi. "Her şeyin başına Atatürk koyduğunuzda bütün suçlarınızı örtmüyorsunuz" "Her şeyin başına Atatürk koyduğunuzda bütün suçlarınızı örtmüyorsunuz" diyen Baş, partisinin böyle siyaset yapmadığını ve kurucu değerlere saygılı olduklarını belirtti. Sözlerine devam eden Baş, Türkiye'nin yüzünü geleceğe dönmesi gerektiğini ifade ederek "Ben bugün kendisini Atatürkçü ve kemalist olarak ifade eden bütün arkadaşlara şunu söylüyorum, Kurtuluşu geride aramayın, onu tarihsel bir miras olarak alın arkanıza ama yüzünüzü geleceğe dönün." dedi. "Kurtuluşu geride aramayın, onu tarihsel bir miras olarak alın arkanıza ama yüzünüzü geleceğe dönün" TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın konuya ilişkin ifadeleri şu şekilde: Türkiye’de siyasi partilere baktığımız zaman, Atatürk’ün ve geçmişin arkasına saklanmak gibi bir yanlış yapılıyor. Her şeyin başına Atatürk koyduğunuzda bütün suçlarınızı örtmüyorsunuz. Aynı şeyi din için de söyleyebilirim. Bayrak için de söyleyebilirim. TİP böyle siyaset yapmıyor, biz bu ülkenin kuruluş değerlerine saygılıyız. Bu ülkenin kurucu lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’e saygılıyız. Herhangi bir hesaplaşma içerisine girmiyoruz onunla. Ama şunu yapıyoruz, yüzümüzü geleceğe dönüyoruz. Bin tane belki Osmanlı subayı vardı, ama bunların arasından bir tane Mustafa Kemal çıktı ve dedi ki, hasta üzerinde deney olmaz bizim yenisini kurmamız lazım. Dolayısıyla ben bugün kendisini Atatürkçü ve kemalist olarak ifade eden bütün arkadaşlara şunu söylüyorum, Kurtuluşu geride aramayın, onu tarihsel bir miras olarak alın arkanıza ama yüzünüzü geleceğe dönün. 2023’e geldik ya Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını tartışmamız lazım.

6 gün önce

BTP Genel Başkanı ve tarikat şeyhi Hüseyin Baş'ın ablasının paylaşımları yeniden gündem oldu

Yarın Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın ablasının bir süre önce yaptığı skandal paylaşımlar yeniden gündem oldu. Kadiri tarikatının babadan kalma şeyhi olduğu için herkese el öptürüp biat alan Hüseyin Baş'ın ablası biat etmediği için nasıl zulme uğradığını anlatmıştı.

6 gün önce

6'lı Masa Türkiye'ye böyle kaos vadediyor! Ali Babacan'dan itiraf: Bir parti bile itiraz ederse...

Büyük krizler sonrası Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak ilan altılı koalisyonun Türkiye'ye önerdiği yönetim modeli vatandaşa güven vermiyor. Katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 'İstanbul Sözleşmesi'ne dönüş' konusunun 6 partinin de aynı fikirde olmadığı için ortak politikalar metnine alınmadığını ifade etti. Babacan, kaos itirafı gibi açıklamasında, '6'da 6 mutabakat önemli ilkemiz. Bir parti bile itiraz ederse o madde ortak politikalar metnine girmiyor.' diye konuştu.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 54 55
Server Error
500
Server Error