18 Ekim Pazartesi 2021
1 ay önce

Diyarbakır’da Evlat nöbeti tutan ailelerden Davutoğlu’na tepki: HDP kapatılmasın mı?

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan, HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu tepki ile karşılandı. Evlat nöbetindeki baba Süleyman Aydın Davutoğlu’na “HDP kapatılmasın mı?” sorusu üzerine sinirlenen Davutoğlu, “O ayrı bişey” diye cevap verdi.

1 ay önce

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: PKK tarafından kurulan HDP kapatılmalıdır

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. "PKK'NIN KURDUĞU HDP KAPATILMALIDIR" Buradaki konuşmasının bir bölümünde HDP'ye açılan kapatma davasına değinen Destici, partinin terör örgütü PKK tarafından kurulduğunu vurgulayarak, "Ben çok net ifade ediyorum, terör örgütünün tersi olan ve bizzat terör örgütü tarafından kurulmuş, Kandil tarafından bütün listeleri hazırlanmış, İmralı tarafından onaylanmış ve zaten meşru bir siyasi parti hiç olmayan HDP, uluslararası hukuka göre de bizim anayasamıza ve hukukumuza göre de kapatılmalıdır." dedi. "CHP'Yİ ANLIYORUZ DA İYİ PARTİ'YE NE OLUYOR" Destici, HDP ile ittifaklarını gizleyen CHP ve İYİ Parti'ye de yüklenerek, "CHP'yi anlıyoruz. İYİ Parti'ye ne oluyor? Hiç siz İYİ Parti Genel Başkanı'nın ya da üst düzey yöneticilerin ağzından HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu, PKK tarafından kurulduğunu ve bunun için de kapatılması gerektiğini duydunuz mu?" ifadelerini kullandı. "HEPİMİZ ORTAK BİR DURUŞ SERGİLEYECEĞİZ" HDP'yi kapatmanın bir vatan borcu olduğunu vurgulayan Destici, "Mehmetçik nasıl o dağlarda terörle mücadele ediyor ve şehit oluyorsa biz de siyasi zeminde bu mücadelemizi yapacağız. Eğer PKK bir siyasi parti kurmuşsa bunun kapatılması için hepimiz ortak bir duruş sergileyeceğiz. Bu anlamda Anayasa Mahkemesi’nin de elini güçlendireceğiz" diye konuştu.

2 ay önce

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: HDP'yi kapatmak yetmez her şeyini kapatmak zorundayız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin yaptığı açıklamada İspanya'dan örnek vererek, 'Orada iki partiyi kapattılar. Hem de terör örgütüne destek verdiği veya sözcülüğünü yaptığı için değil, sadece terörü kınamadığı için kapatıldı. Bizde de sadece partiyi kapatmak yetmez. Terör örgütüyle mücadele için biz de her şeyini kapatmak zorundayız.' ifadelerini kullandı.

2 ay önce

Yangın mağduru vatandaştan Muharrem İnce’ye tepki: “fotoğraf çekilmekle olmaz bu iş”

Yangın bölgelerinden halkın derdini yakından dinleyen, onlara çare olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’in utanılacak halleri tiktok’a düştü. Yangın bölgesinde fotoğraf çekinerek şov yapan İnce halkın tepkisi ile karşılaştı. Yangın mağduru vatandaş İnce’ye “fotoğraf çekilmekle olmaz bu iş” diye tepki gösterdi.

2 ay önce

DEVA Partisi'nde bir istifa daha: Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan partiden ayrıldı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, istifa ettiğini açıkladı. Yazılı açıklama yapan Babaoğlan, "12 Nisan 2021 tarihinde DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan'a sunmuş olduğum ve kabul edilmeyen istifa mektubumda belirttiğim hususların hala devam ettiğini gözlemlediğim için 19 Temmuz 2021 tarihi itibariyle DEVA Partisi'nde aktif olarak devam eden Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Kurucu Üyelik görevlerimden istifa ettiğimi tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim" dedi.

3 ay önce

Afiş benzerliği: Tasarım aynı, genel başkanlar farklı

TDP, 18 Temmuz Pazar günü yapılacak olan 1. Olağan Kongresi için bir afiş hazırladı ve sosyal medya hesaplarında paylaştı: Ancak TDP’nin hazırladığı bu görselin Gelecek Partisi’nin 31 Mart 2021’de gerçekleştirdiği kongre öncesi hazırlanan afişe benzetildi.

3 ay önce

Muharrem İnce’den CHP’ye: Benim afişlerimi dağıtmadılar, hazineden aldıkları parayı harcamadılar, oy vermediler

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, Çanakkale'de partisinin il binasının açılışını yaptı. Açılıştan önce Cumhuriyet Meydanı'nda partililere hitap eden İnce, CHP'yi eleştirdi. İnce, "Halk TV'nin eski genel müdürünü takip ediyorsunuz değil mi? 2018'de Muharrem İnce CHP'nin cumhurbaşkanı adayı. Günde 3 ile geliyor, miting yapıyor. Balıkesir'de miting yaptım, oradan Çanakkale'ye gelerek miting yaptım. O günlerde CHP'nin iki genel başkan yardımcısı, kim olduklarını da biliyorum, Halk TV Genel Müdürü'nü arıyorlar; 'Muharrem İnce'yi fazla çıkarıyorsun televizyona, başımıza bela edeceksin' diyorlar. Kafaya bakın. Onu çıkarmayacak kimi çıkaracak. Aday o zaten. Bu CHP'nin genel başkan yardımcısı sizce bana oy vermiş midir? Bence vermemiştir. Benim partiden ayrılmakla ne kadar doğru bir iş yaptığım işte buradan belli. Atatürk'ün ilkelerini yaşatan parti, Memleket Partisi'dir. Bu nasıl bir siyaset anlayışı, bu nasıl bir terbiye, bu nasıl bir particilik. Kendi partisinin adayını televizyona çıkarmasını istemiyor. Bunlar benim afişlerimi dağıtmadılar, hazineden aldıkları parayı harcamadılar, sandıkta oy vermedirler. Seçim gecesi neredeydiniz. Çünkü bunlar sandığa sahip çıkmadı. 12 bin sandığa gözlemci koymadılar. Sistemleri çöktü. Bana bilgi veremediler, sonra da iftirayı bana attılar. Bunlarda benim hakkım var, hakkım. Ben bunlara hakkımı helal etmiyorum. Bugünlerde Sayın Kılıçdaroğlu sıkça söylüyor; 'Sayın Erdoğan gel karşıma, televizyonda tartışalım.' Benim de bir teklifim var. Sayın Kılıçdaroğlu, beraber bir televizyona çıkalım. Ben CHP'den neden ayrıldım, milletin gözü önünde tartışalım, olur mu? Millet kime hak verirse kabuldür. Millet sana hak verirse kapatırız dükkanı canını sıkma. Ama emin ol sen dükkanı kapatmak zorunda kalırsın. Gel tartışalım" dedi. Konuşmasının ardından kurdele keserek, parti binasının açılışını gerçekleştiren İnce, sonra da parti binası dışında davul ve zurna eşliğinde, zeybek oynadı.

3 ay önce

BBP Genel Başkanı Destici’den Bakan Soylu açıklaması: Biz bakanımıza güveniyoruz…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, partisinin Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü'nün polislerce ters kelepçe takılarak gözaltına alınmasına ilişkin de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Mustafa Destici, olayı öğrenir öğrenmez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve bu hadisenin yaşanmasına neden olan görevlilerle ilgili soruşturmanın başlatıldığını bildirdi. "Partisinin tüm teşkilat mensuplarına salgınla mücadelede görevlilere yardımcı olmalarını istediklerini" dile getiren Mustafa Destici, "hiç kimsenin toplum sağlığı konusunda uyacakları kurallardan muaf olmadığını" söyledi. "Çok manidar" Polisin, "devletin halkla karşı karşıya gelen yüzü olduğunu" söyleyen Destici şöyle konuştu: "Her kamu görevlisi gibi güvenlik güçlerimiz de görevlerini hukuk çerçevesinde yapmak zorundadır. Ters kelepçe uygulamasının en ekstrem durumlarda ve son çare olarak uygulanması gerektiğine dair tüm kolluk güçlerine, İçişleri Bakanımızın talimatı olduğunu da biliyoruz. Buna rağmen hem de bir bayana bu uygulamayı reva görmek, haksız ve idari-adli süreçlerde soruşturulup yargılanması gereken bir durumdur. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun bu ve benzer hususlardaki yüksek hassasiyeti ve talimatlarına rağmen, bunların yaşanıyor olması da çok manidardır. Biz bakanımıza güveniyoruz. Onun özellikle terörle, suçla ve suçlularla karşı ne kadar fedakar bir çalışma yürüttüğüne de şahidiz. Devletin terörle mücadelesinin en sağlam aktörlerinin başında olan Sayın İçişleri Bakanımız, bu tür hadiselerle de yıpratılıp terörle mücadelesine de sekte mi vurulmak istenmektedir? Sadece şahsı değil, onunla birlikte bütün İçişleri Bakanlığı ve emniyet personeline de aynı zorluk mu yaşatılmak istenmektedir? Acaba hangi mihraklar devreye girmiştir de bir taraftan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet zorda kalsın, öbür taraftan BBP tabanı tahrik edilerek hükümet ve Cumhur İttifakı yıpratılsın? Bir taşla iki kuş vurma hesabı güdenler şunu bilsinler ki biz bu oyunlara gelmeyiz, bu tahriklere kapılmayız, bu provokasyonu bozarız. Açılan soruşturmada olayın bu yönleri de araştırılmalı, burada dahli ve ihmali olanlar soruşturma kapsamına alınmalıdır. Hukukun sınırlarını zorlayan kamu görevlileri, meslekleri kadar bulundukları kurumun ve devletin itibarına da zarar vermiş olurlar." 

1 2 3