28 Şubat Çarşamba 2024

Ali Babacan FETÖ'ye sahip çıktı: 'Kayıtlardan sileceğiz'

Ali Babacan FETÖ'ye sahip çıktı: 'Kayıtlardan sileceğiz'

FETÖ operasyonlarında KHK ile ihraç edilenleri görevlerine iade edeceklerini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldı. Babacan, "Kamu görevine iade edeceğimiz tüm KHK’lıların yasal, mali ve sosyal haklarını iade edeceğiz. Haklarındaki kısıtlamaları kaldıracağız. İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz." açıklamasında bulundu.

 

FETÖ operasyonlarının ardından birçok kurumda operasyonlar hız kesmeden sürdü ve Kanun Hükmüne Kararname ile görevden alınmalar sürdü...

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta KHK ile ihraç edilenleri görevlerine iade edeceklerini belirtirken bu furyaya DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldı. Ali Babacan, FETÖ üyesi olduğu ya da örgüt ile iltisaklı oldukları tespit edilerek görevden uzaklaştırılan KHK'lıları yeniden görevlerine iade edeceklerini açıkladı.

 

"TÜM KAYITLARINI SİLECEĞİZ"

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Kamu görevine iade edeceğimiz tüm KHK’lıların yasal, mali ve sosyal haklarını iade edeceğiz. Haklarındaki kısıtlamaları kaldıracağız. İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz." açıklamasında bulundu.

 

'ZAMAN GAZETESİ VE SAMANYOLU TV'Yİ DE GERİ AÇACAK MISINIZ?'

 

Ali Babacan'ın skandal açıklamalarının ardından vatandaşlar sosyal medya hesaplarından tepki yağdırdı. Bazıları 'Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV'yi de açacak mısınız?' sorusu ile ironik bir tepki gösterdi. 

 

İşte o tepkilerden bazıları:

KILIÇDAROĞLU: KHK'LILARIN HAKLARINI GERİ VERECEĞİZ

 

KHK'lılara haklarını geri vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu da "Herkes barışacak. Herkesin hakkı hukuku teslim edilecek. İnsanlar düşüncelerinden dolayı hapse atılmayacak. KHK ile insanlar görevlerinden atılmayacak. Onların haklarının tamamını teslim edeceğiz." açıklamasında bulunmuştu.

Yeni Yorum