28 Mayıs Pazar 2023

Dava Adamı! Fatih Erbakan’ın partisinden AK Parti’ye 120 kişi geçti

Dava Adamı! Fatih Erbakan’ın partisinden AK Parti’ye 120 kişi geçti

AK Parti ile yürütülen ittifak müzakerelerinde uzlaşma sağlanamayınca seçimlere müstakil olarak girme kararı alan Yeniden Refah Partisi'nde istifa dalgası başladı. Partiden istifa eden 120 kişi AK Parti'ye üye oldu.

 

Seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nı genişletmek isteyen AK Parti, geçen hafta Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Fatih Erbakan ile bir araya gelmişti. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yapılan görüşmede Yeniden Refah Partisi’ni Cumhur İttifakı’na davet etmişti.

 

Ancak önceki gün basın mensuplarına açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hiçbir ittifak içinde yer almayacaklarını belirterek seçimlere müstakil olarak gireceğini duyurdu. Hemen ardından Yüksek Seçim Kurulu’nun yolunu tutan Erbakan, cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu.

 

İki parti arasındaki ittifak görüşmelerinin neticesiz kalması, Yeniden Refah Partisi’nde adeta krize yol açtı. Partiden ayrılan çok sayıda üye, AK Parti saflarına geçti. Cumhur İttifakı’na katılmama kararına olumsuz yaklaşan Yeniden Refah Partisi’nin Bursa’nın Orhangazi ilçe teşkilatında, aralarında ilçe başkanvekili ve yönetim kurulu üyelerinin de olduğu partililer istifa ederek AK Parti’ye geçti. AK Parti lokalinde düzenlenen törenle partiye katılanlara AK Parti rozeti takıldı.

 

120 KİŞİ AK PARTİ’YE KATILDI

 

Yeniden Refah Partisi’nde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan ve İdari Başkanlık görevinde bulunan Zekeriya Doğan ve beraberinde ki grup yaşanan son gelişmeler nedeniyle istifa ederek AK Parti’ye katılım sağladılar.

 

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanlığı’nda rozet takdimi yapan AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, 120 kişinin Ak Parti’ye katıldığını duyurdu.

 

“YRP’Lİ ARKADAŞLAR GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI”

 

Yeni üyelere sıcak bir karşılama yapan Gökhan Ulusu, “Birliğin, beraberliğin çok daha büyük önem kazandığı bu süreçte Partimize ve Liderimiz Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterilen teveccüh bizleri de ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bugün üyeliklerini gerçekleştirdiğimiz Yeniden Refah Parti’li arkadaşlarımız şüphesiz ki gücümüze güç katmıştır. Dünya mazlûmlarının umudu, tarihin omuzlarımıza yüklemiş olduğu sorumluluğu bir Hakk’ın yerine getirmek için gece gündüz çalışırken, Yeniden Refah Partisi’nden istifa ederek bizlere katılan değerli yöneticilerimizle omuz omuza verip 14 Mayıs akşamı yeni bir zafere imza atacağız. Rozet takdimi yaptığımız arkadaşlarımız ve kıymetli aileleri ile birlikte yaklaşık 120 kişi bugün itibariyle Partimize katılmışlardır. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, Parti’mize ve ailemize hoşgeldiniz diyorum” dedi.

Yeni Yorum