25 Temmuz Perşembe 2024

‘Dedim ama demedim’ Ali Babacan, 'Aferin' utancını toparlamaya çalışıyor!

‘Dedim ama demedim’ Ali Babacan, 'Aferin' utancını toparlamaya çalışıyor!

"Avrupa bize aferin diyecek" şeklindeki utanç sözleriyle gündem olan Ali Babacan, kendisini kurtarmak için bu kez Fox Haber'de yayına çıktı. Düştüğü utanç verici durumu toparlamaya çalışan Babacan, "Ben orada, 'Avrupa bile Türkiye'ye gıptayla bakacak' diyorum. Biz yoksa kimsenin aferinine muhtaç değiliz. " dedi.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir canlı yayında, 6'lı Masa'nın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ne ilişkin görüşlerini açıklayarak, "Bütün Avrupa'dan bunu izliyorlar. Ben Davos'taydım, kaç tane gazeteci gelip bana sordu 'Ne yapıyorsunuz?', onların hepsine bunları anlattım. Dediler ki çok güzel bir şey. Şimdi Avrupa'dan da bakacaklar 'Aferin Türkiye'ye' diyecekler" ifadelerini kullandı. 

 

UTANÇ VERİCİ DURUMUNU TOPARLAMAYA ÇALIŞTI

 

Utanç sözleriyle gündem olan Ali Babacan, kendisini kurtarmak için bu kez Fox TV'de yayına çıktı.

 

Düştüğü utanç verici durumu toparlamaya çalışan Babacan şu ifadeleri kullandı:

 

"UTANACAK BİR ŞEYİM YOK"

 

"Ben orada, 'Avrupa bile Türkiye'ye gıptayla bakacak' diyorum. Demokrasiyi savunan herkes için Türkiye umut olacak diyorum. Biz yoksa kimsenin aferinine muhtaç değiliz. 

Benim utanacak bir şeyim yok. Utanacak birileri varsa kendileri. Kişi başına milli geliri yıllarca düşürenler utansın. Aynı konuşmada kendi milletvekillerine demedi mi 'Niye gelmiyorsunuz' diye. "

Yeni Yorum