11 Aralık Pazartesi 2023

İsmail Koncuk, Zafer Partisi Genel Sekreterliği ve Parti Sözcülüğü görevinden istifa etti

İsmail Koncuk, Zafer Partisi Genel Sekreterliği ve Parti Sözcülüğü görevinden istifa etti

Zafer Partisi'nin ikinci adamı İsmail Koncuk, genel sekreterlik ve parti sözcülüğü görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

 

Genel merkeze istifa dilekçesi verdiğini söyleyen Koncuk, Genel Başkan Ümit Özdağ'dan cevap beklediğini belirtti.

 

Ciddigazete.com'un konuyla ilgili sorularını cevaplandıran İsmail Koncuk, "İdeolojik bir tartışma söz konusu değil. Yönetim anlayışı bakımından farklılık olduğu ortaya çıktı" dedi.

Zafer Partisi'nin Türk milliyetçiliği iddiasıyla kurulduğunu belirten Koncuk'un açıklamaları şöyle:

 

Divanda olmamızın temel şartı, yönetim tarzında uyum olması. Parti, yönetim tarzını uyum sağlayacağı insanlarla devam ettirebilir. 'İsmail Koncuk doğru söylüyor' denirse, dolayısıyla yolumuza devam ederiz. İlla "Genel sekreter olacağım" diye bir iddiam yok. Zafer Partisi bu milletin umududur. Yola devam etmemiz için birbirimizi iyi anlamamız lazım. Takım oyunu oynamamız lazım. Ortak akılla hareket etmemiz lazım. Üç ay önce kurulmuş daha yeni bir partiyiz. İstiyorum ki bu siyasi partide, kurulduğu andan itibaren, diğer partilerdeki hatalar olmasın. İsmail Koncuk olarak hiç bir şeyi nefis davası yapmadım; bunu da yapmadım. Şu an Zafer Partisi milletvekiliyim. Yeni divan açıklanır da orada İsmail Koncuk olmazsa, Koncuk genel sekreterliği bırakmış demektir. Takım oyunu benim için önemli. İnşallah bunu yapar ve yolumuza devam ederiz. Türk milliyetçiliği anlayışımızda, genel başkanımızla ayrıştığımız bir şey yok. Aklıselim kazanır inşallah. Herkes egosunu yenmelidir. 'Ben' diyerek olmaz, 'Biz' dememiz lazım. Burada 'Biz' diyecek bir yönetim anlayışını inşallah hakim kılarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz."

 

Öte yandan, İsmail Koncuk'un Başkanlık Divanı'ndan istifasıyla ilgili kararın, bugün veya yarın verileceği, yeni bir Başkanlık Divanı oluşturulması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yeni Yorum