21 Mayıs Salı 2024

Kabe’ye sahip çıkmayıp LGBT’yi savunan Ali Babacan’a Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran’dan sert sözler

Kabe’ye sahip çıkmayıp LGBT’yi savunan Ali Babacan’a Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran’dan sert sözler

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran, Millet İttifakı (HDP, CHP, İYİ Parti) bileşeni olma hevesindeki DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan’a sert sözlerle yüklendi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu protesto etme bahanesiyle Kabe’ye yapılan saygısızlığı görmezden gelen, alternatif olmak için yola çıkıp Millet İttifakı'nın peşine takılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı, Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran sert sözlerle eleştirdi.

 

SAHTESİNİZ!

 

Babacan’ın Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan yasadışı örgütlerle iltisaklı eylemcilere destek olma amacıyla attığı “Yeter artık, inadınızdan vazgeçin. Gözaltına alınan Boğaziçili öğrencileri derhal salın, üniversitelerde de seçimi esas alın. Gençleri rahat bırakın. Duruşumuz budur” şeklinde tweet’e tepki gösteren Baran, Twitter hesabında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Senin bu 'sahte duruşlarını' gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın. Biz de Kabe'yi savunan Ebabil kuşlarıyız. Bizim duruşumuz da budur”

Baran, Babacan’a gösterdiği tepkinin ardından bir tweet daha atarak Abdullah Gül’ün avukatlığını bıraktığını da duyurdu.

Yeni Yorum