04 Şubat Cumartesi 2023

Konya'da Suriyeli provokasyonu! Ümit Özdağ’ın ilçe başkanı hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrikten iddianame!

Konya'da Suriyeli provokasyonu! Ümit Özdağ’ın ilçe başkanı hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrikten iddianame!

Konya'da Suriyeli provokasyonuna kalkışan Ümit Özdağ'ın iddiaları asılsız çıkmıştı. Zafer Partisi Konya-Selçuklu İlçe Başkanı Özkan ATAŞ’ın da hakkında; Halkı Kin ve Düşmanlığa Alanen Tahrik Etme suçunu işlediği gerekçesiyle iddianame hazırlandı.

Ümit Özdağ, yine Konya ve Suriyeliler üzerinden provokasyona kalkıştı, ortaya attığı iddiaların asılsız olduğunun ortaya çıkması çok fazla zaman almamıştı.

 

ÖZDAĞ VE ZAFER PARTİLİLER PAYLAŞTI

 

3 Ağustos Çarşamba günü Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Konya’daki partilileri, sosyal medya hesabından, “Konya’da Fatih Büyükziyanak, 31 Temmuz günü 3 Suriyeli tarafından gasp edilip öldüresiye dövüldü. Fatih ölümden döndü. Bu olayı halktan saklamaya devam edin çünkü siz Türk’ün gerçek düşmanısınız!” şeklinde paylaşımlar yaptı.

 

AĞABEYİ ŞİKAYETÇİ OLDU, POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI

 

Paylaşımın yapıldığı gün darp edilen Büyükziyanak’ın ağabeyi, polis merkezine giderek kardeşinin darp edildiğini ve hastanede yattığını söyledi, bunun üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

 

GERÇEK BAMBAŞKA ÇIKTI

 

Yapılan araştırmalar sonrası çok kısa sürede gerçeğin bambaşka olduğu ortaya çıktı, Özdağ ve ekibinin ağır ithamlar kullanarak olayı saptırdığı, provokasyona kalkıştığı gözler önüne serildi.

 

200 TL BORCU YÜZÜNDEN DARP EDİLMİŞ

 

Darp edilen ve farklı suçlardan 15 kaydı olan Fatih Büyükziyanak, olayın Suriyelilerle ilgisi olmadığını, ailesinden çekindiği için o şekilde anlattığını, daha önceden tanıştığı bir kişiye 200 TL borcu olduğunu, Selçuklu İlçesi Adalhan Kavşağı civarında karşılaştıklarında borcu yüzünden darp edildiğini söyledi.

 

GASP EDİLMEMİŞ

 

Fatih Büyükziyanak, ayrıca gasp edilmediğini, arbede esnasında telefonunu düşürdüğünü belirtti.

 

ŞÜPHELİ 2 TÜRK VATANDAŞI YAKALANDI

 

Fatih Büyükziyanak’ın ifadesi doğrultusunda şüpheliler Muhammed İkbal G. (26) ve Özcan Y. (27) polis ekiplerince gözaltına alındı. 9’ar farklı suçtan kayıtları olduğu belirlenen iki şüpheli kasten yaralama; darp edilen Fatih Büyükziyanak ile ağabeyi ise suç uydurma suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

 

TUTUKLANDILAR

 

Muhammed İkbal G. ve Özcan Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fatih Büyükziyanak ise "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Suç Uydurmadan" suçlamasıyla ifade verdi ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

İDDİANAME HAZIRLANDI

 

Darp edilen Fatih Büyükziyanak’a yalan beyan ile video çektirip servis eden Zafer Partisi Konya-Selçuklu İlçe Başkanı Özkan ATAŞ hakkında; Halkı Kin ve Düşmanlığa Alanen Tahrik Etme suçunu işlediği gerekçesiyle iddianame hazırlandı.

Yeni Yorum