09 Aralık Cuma 2022

OTONOMİ ve MASFED’den Ümit Özdağ’ın videosuna tepki: ‘Manipülasyon yaptı’

OTONOMİ ve MASFED’den Ümit Özdağ’ın videosuna tepki: ‘Manipülasyon yaptı’

Geçtiğimiz günlerde MASFED ve OTONOMİ yönetimine ziyarette bulunan Ümit Özdağ, o anlara dair hazırlattığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu videoda MASFED Başkanı Aydın Erkoç’un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve sığınmacılara yönelik sözleri, Özdağ ve ırkçı çetesi tarafından provokasyon malzemesi olarak kullanıldı. MASFED de yaptığı yazılı açıklama ile Özdağ’a tepki göstererek, ‘’Manipülayon yaptı.’’ dedi.

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ‘’Zafer Partisi olarak, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç ve Türkiye’nin en büyük otomobil pazarlarından OTONOMİ Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek, otomotiv sektörünün son durumunu ve yaşanan sorunları yerinde inceledik.’’ notuyla 24 Eylül’de Twitter hesabından bir video paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve sığınmacı düşmanlığı üzerine kurgulanan videonun ardından MASFED’den açıklama geldi.

 

‘’ÜMİT ÖZDAĞ MANİPÜLASYON YAPTI’’

 

MASFED’in açıklamasında, ‘’Sayın Özdağ’ın kişisel Twitter hesabından paylaştığı videoda görüşmelerin belirli kısmı alınarak Federasyon Başkanımız ve OTONOMİ esnafımızın söylemleri üzerinden bir manipülasyon yapmıştır.’’ denildi.

 

İşte MASFED’den yapılan o açıklama:

 

23 Eylül 2022 tarihinde Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ kendi inisiyatifiyle OTONOMİ’yi ziyaret etmiştir. Ziyaret öncesi MASFED Başkanımız Sayın Aydın Erkoç’u arayarak OTONOMİ’de esnaf ziyareti gerçekleştireceğini belirtmiştir.

 

MASFED ve OTONOMİ her daim ayrım yapmaksızın siyasi parti temsilcilerini nezaketle ağırlayarak ev sahipliği yapmaktadır.

 

Bu bağlamda Başkanımız Sayın Erkoç bu ziyareti kabul etmiş ve Sayın Ümit Özdağ’a ev sahipliği yapmıştır. Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ hem MASFED Başkanımız ile yaptığı görüşme hem de OTONOMİ esnafıyla yaptığı görüşmeler kayıt altına alınarak bir kısmı kamuoyuna servis edilmiştir.

 

Sayın Özdağ’ın kişisel Twitter hesabından paylaştığı videoda görüşmelerin belirli kısmı alınarak Federasyon Başkanımız ve OTONOMİ esnafımızın söylemleri üzerinden bir manipülasyon yapmıştır.

 

Servis edilen videoda MASFED Başkanımızın ve OTONOMİ esnafımızın söylemleri üzerinden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yönelik sözlü saldırılarının olduğu algısı verilmiştir.

 

Bu ziyaret esnasında ne Federasyonumuzun ne Federasyon Başkanımızın ne OTONOMİ yönetimimizin ne de esnafımızın devlet büyüklerimizi hedef alan bir söylemi ve bakış açısı söz konusu olmamıştır.

 

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve birçok devlet büyüğümüzün Federasyonumuza ve OTONOMİ’ye her daim destekleri söz konusu iken böyle bir algı yönetimine alet edildiğimiz için rahatsız olduğumuzu ve bu yalan algının kurumlarımızın ve Federasyon Başkanımızın görüşlerini yansıtmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Yeni Yorum