06 Ekim Perşembe 2022

Ümit Özdağ’ın partisinden kaçan kaçana! Prof. Dr. Gülümser Heper Zafer Partisi’nden istifa etti

Ümit Özdağ’ın partisinden kaçan kaçana! Prof. Dr. Gülümser Heper Zafer Partisi’nden istifa etti

Taciz, şantaj ve çarpık ilişkilerle gündeme gelen Zafer Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülümser Heper, partideki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etti.

 

Provokatör Ümit Özdağ’ın Genel Başkanlığını yaptığı Zafer Partisi’nden istifa eden genel başkan yardımcılarına bir yenisi daha eklendi. Prof. Dr. Gülümser Heper Zafer Partisi’nden istifa ettiğini duyurdu.

 

Geçmişte katıldığı bir canlı yayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için ‘sayın’ ifadesini kullanan Zafer Partisi’nin Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülümser Heper istifasını sosyal medyadan duyurdu.

Heper paylaşımında şöyle dedi:

 

“Çok Değerli Kamuoyuna, Duyduğum gereklilik üzerine Zafer Partisi üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ettiğimi saygıyla duyururum. Yaşasın Türk Milleti, Yaşasın Türkiye Cumhuriyet’i…”

 

ZAFER PARTİSİ’NDEN KİMLER İSTİFA ETTİ?

 

– 3 Eylül’de Zafer Partisi’nin gençlik politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer partiden istifa etmişti.

 

– 20 Temmuz’da Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın cemevleri ile ilgili söylemleri sonrası Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Türk, ‘Cemevleri Alevilerin ibadethanesidir. Değildir demek kimsenin haddi değildir’ diyerek partiden istifa etmişti.

 

– 7 Nisan’da İYİ Parti’den Ümit Özdağ ile birlikte istifa edip Zafer Partisi’ni kuran Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Zafer Partisi Genel Sekreterliği görevinden sonra Zafer Partisi üyeliğinden de istifa etti.

 

Yeni Yorum