26 Eylül Pazartesi 2022

Ümit Özdağ’ın trollerinden provokatif paylaşımlar: “Mahallemdeki Suriyelilerin evini yakmaya gidiyorum”

Ümit Özdağ’ın trollerinden provokatif paylaşımlar: “Mahallemdeki Suriyelilerin evini yakmaya gidiyorum”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun muhalif Suriyeliler ile rejim arasında olası bir barışı desteklediklerini söylemesinin ardından Azez ve Cerablus’ta ufak çaplı provokasyonlar gerçekleşti. Suriye Geçici Hükümeti ile Hamzat ve Şurta Komutanlarının Suriye’deki provokasyonlar ile ilgili yaptığı açıklamalara rağmen, Özdağ’ın trollerinin provokatif paylaşımda bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Son zamanlarda sığınmacılar üzerinden yaptığı ırkçı açıklamalarının yanında, gerçek dışı iddialarıyla da adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, şimdi de Cerablus üzerinden provokasyona girişti. Ümit Özdağ, TSK'nın Cerablus'ta Suriyelilere müdahaleye başladığını iddia etmiş iddiası Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından yalanlanmıştı. Gül yaptığı açıklamada, “Cerablus'ta 200 kişinin katıldığı protesto gösterilerine Türk Silahlı Kuvvetlerinin herhangi bir müdahalesi olmamıştır. Suriye Milli Ordusu karargahına yaklaşıldığı için kendi unsurları tarafından havaya ateş edilerek gösteri sonlandırılmıştır." açıklamasında bulunmuştu.

Özdağ’ın kamuoyunu yanıltıcı açıklamaları sonrası trolleride provokasyona girişti. Özdağ’ın trollerinin provokatif paylaşımları şöyle👇
Yeni Yorum