27 Ocak Cuma 2023

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kirli yalanlarına Çanakkale Şehitlerini alet etti! Skandal video…

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kirli yalanlarına Çanakkale Şehitlerini alet etti! Skandal video…

Türkiye'de ırkçı ve nefret unsuru içeren paylaşımlarıyla tepki toplayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın son skandalı bugüne kadar yaptıklarını gölgede bırakacak cinsten...

 

Firari FETÖ’cü teröristlere ‘algı yönetimi ve manipülasyon’ eğitimlerini veren Ümit Özdağ, talebelerine (Twitter’da Ümit Özdağ ve Emre Uslu’nun yazışmalarını görebilirsiniz) öğrettiği taktikleri son zamanlarda maharetle kendisi de uyguluyor.

 

Önce MHP’den ardından İYİ Parti’den kovulduktan sonra Zafer Partisi’ni kurarak, siyasi rant sağlamak adına sığınmacıları hedef alan ve nefret paylaşımları yapan Özdağ, doğrusunu bildiği halde ısrarla yalan bilgiler paylaşmasının sebebini ‘Algı Yönetimi’ kitabında şöyle anlatmış:

 

“Toplumsal psikolojiyi dikkate almayan bir propagandanın başarı şansı yoktur. Toplumsal psikolojide ölçü aydınlar değil, ortalama insandır. İkna edilmesi gereken odur. Bu yüzden bir yalanı sık sık tekrarlamak gerekir”

 

ISRARLA AYNI YALANI TEKRARLIYOR

 

Ümit Özdağ’ın savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeliler konusunda ısrarla söylediği yalanlar, defalarca devletin resmi belgeleriyle yalanlanmıştı. Fakat, Fetö’cü teröristlere öğrettiği ‘algı yönetimi’ taktikleri gereğince yalanı ısrarla devam ettiren Özdağ, bu defa haddini fazlasıyla aştı.

 

KİRLİ EMELLERİ İÇİN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ KULLANDI

 

Son zamanlarda sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Türkiye’de bir iç savaş çıkarmak istercesine ‘nefret kusan’ Özdağ’ın çok iyi bildiği manipülasyon teknikleri ile milliyetçi gençleri sığınmacılara karşı tahrik ederek, sokağa çekmek istediği iddia ediliyordu.

 

Dün sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Özdağ şu skandal ifadeleri kullandı:

 

“Şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakların, parayla vatandaşlık verilerek satılmasına müsaade etmeyeceğiz! 57. Alay’a söz veriyoruz; Kutlu Zaferinizi, yaşadıkça savunacağız…”

Önce katıldığı televizyon programında “900 binden fazla Suriyeliye vatandaşlık verildi” yalanını söyleyen Özdağ, hemen arkasından ise yayınladığı skandal video ile Türk topraklarının ABD doları ile peşkeş çekildiğini ileri sürdü.

Çanakkale Şehitleri’ni kirli yalanlarına alet eden Özdağ’a ise sosyal medyada tepki büyük…

 

KAÇ SURİYELİ TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇTİ?

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz hafta gelen bir soru üzerine Türk vatandaşlığına geçen Suriyeli sayısını 84 bin 152’si çocuk olmak üzere 193 bin 293 olarak açıklamıştı.

 

Ümit Özdağ’ın 900 binden fazla Suriyeliye Türk vatandaşlığı verildi yalanı da tıpkı, “Suriyelilere devletin maaş verdiği, Suriyelilerin araç muayene istasyonlarında sıra beklemediği, Suriyeli gençlerin üniversitelere sınavsız alındığı” iddiaları gibi algı yönetimi oyunlarından ibaret…

Yeni Yorum