18 Haziran Salı 2024

ABD'den terör örgütü PKK/YPG’ye Kobani kutlaması

ABD'den terör örgütü PKK/YPG’ye Kobani kutlaması

ABD Merkez Komutanlığı'nın ve komutanlığın DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Wayne Marotto sosyal medya hesabından skandal paylaşımlarda bulundu. Bölücü terör örgütü PKK/YPG'nin uzantısı SDG'li teröristlere övgüler yağdıran ABD, "Kobani'nin özgürlük günü kutlu olsun!" mesajını paylaştı.

 

superhaber.com’un haberine göre; ABD Merkez Komutanlığı'na (CENTCOM) bağlı DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Wayne Marotto, Twitter'dan terör örgütü PKK/YPG'nin uzantısı SDG'li teröristlerle ilgili övgü dolu bir paylaşım yaptı.

 

Hem İngilizce hem de Kürtçe paylaşımlarda bulunan Marotto, "Bugün Kobani Kurtuluş Günü. 26 Ocak 2015'te Kürt savaşçılar, Kobani'yi kurtardı ve IŞİD'in yenilmez olmadığını gösterdi." dedi. Morotto, paylaşımının devamında teröristleri 'güvenilir ve yetenekli bir ortak' olarak nitelendirirken, tebriklerini de iletti.

 

SKANDAL MESAJLAR BUNUNLA SINIRLI KALMADI

 

Skandal paylaşımlar bununla da sınırlı kalmadı. Maratto'nun yaptığı paylaşımı alıntılayan CENTCOM "Kobani'nin özgürlük günü kutlu olsun!" şeklinde bir mesaj yayınladı.

ABD'nin resmi kurumları ve bu kurumda söz sahibi olan kişilerin yaptığı bu paylaşımlar, ülkenin teröre verdiği desteği bir kez daha ortaya koydu.

 

Yeni Yorum