28 Eylül Çarşamba 2022

Almanya'da sel ve su baskınlarında 171 kişi hayatını kaybetti, sel zedeler için IBAN verildi, yardım talep edildi

Almanya'da sel ve su baskınlarında 171 kişi hayatını kaybetti, sel zedeler için IBAN verildi, yardım talep edildi

3 hafta önce, Almanya'da Rheinland-Pfalz, Kuzey-Ren Vestfalya ve Bavyera eyaletlerinde aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında 171 hayatını kaybetti.

 

Alman Haber Ajansının (DPA) Koblenz polisine dayandırdığı haberde, sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının Rheinland-Pfalz eyaletinde 122. Ahrweiler bölgesinde kayıp 155 kişinin arandığı, yaralıların sayısının da bu eyalette 763 olduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde selde yaşamını yitirenlerin sayısının ise 48. Köln Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada arama kurtarma köpeğinin desteğiyle Bad Münstereifel beldesinde henüz kimliği tespit edilmeyen bir ceset bulunduğu aktarıldı.

 

Açıklamada, daha önce kayıp olduğu bildirilen 850’den fazla kişiye telefonla ulaşıldığı, şu an Bonn/Rhein-Sieg bölgesinde 14, Euskirchen bölgesinde de 2 kişinin arandığı belirtildi.

 

Bavyera eyaletinde ise 1 olarak kaydedilen can kaybı sayısında artış olmazken, ülkede sel ve su baskınlarında 171 kişi hayatını kaybetti.

 

Öte yandan, Alman devlet televizyonu ekranlarından halka IBAN numaraları verildi ve hükûmet adına selzedeler için yardım talep edildi.

Yeni Yorum