09 Ağustos Salı 2022

Çocuklara işkence yapan ve ailelerinden fidye isteyen Esed’in Türkiye’deki gönüllü avukatından yeni skandal…

Çocuklara işkence yapan ve ailelerinden fidye isteyen Esed’in Türkiye’deki gönüllü avukatından yeni skandal…

Dera’da küçük yaştaki bir çocuğu kaçırıp işkence eden Esed rejimine bağlı güçlerin, çocuğu serbest bırakmak için ailesinden 200 bin dolar fidye istediği ortaya çıkmıştı. Türkiye'de yaptığı Esed güzellemesi ile adı 'Esed'in gönüllük avukatı'na çıkan İYİ Partili İlay Aksoy ise, küçük çocuğu Esed'in kurtardığını iddia etti.

 

Esed rejimi, tüm uluslararası çağrılara rağmen, Rusya ve İran’ın desteğiyle 10 yıldır iç savaşın devam ettiği Suriye’de insan hakları ihlallerine devam ediyor. Dera’da küçük yaştaki bir çocuğu kaçırıp işkence eden Esed rejimine bağlı güçlerin, çocuğu serbest bırakmak için ailesinden 200 bin dolar fidye istediği ortaya çıkmıştı.

 

Yerel kaynakalrdan alınan bilgiye göre, talep edilen paranın 140 bin dolarını toplayan Fawaz Ailesi, çocuklarını fidyecilerin elinden kurtardı.

Fawaz Ailesi, çağrılarına sözle veya eylemle destek veren herkese teşekkür ederken, çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA YAYILDI

 

Rejime bağlı silahlı güçlerin, ülkenin güneybatısında bulunan Dera’da küçük yaştaki çocukları kaçırıp işkence yaptığı görüntüler ortaya çıkmıştı.

Esed güçleri tarafından soyularak kemerle dövülen çocuğun yaşadığı çaresizlik, sosyal medyada yayınlanan görüntülere yansımıştı.

Türlü eziyetlere maruz kalan çocuğu serbest bırakmak için 200 bin dolar fidye istenirken, ailenin bu rakamın ancak yarısını karşılayabildiği öğrenilmişti.

 

ESED GÖNÜLLÜSÜ İLAY AKSOY’A GÖRE ÇOCUĞU ESED KURTARMIŞ

 

Esed hayranlığı yüzünden Türkiye’yi de karalayan skandal paylaşımlara imza atan İYİ Partili İlay Aksoy, bu defa da Esed’in askerleri tarafından fidye amacıyla kaçırılan çocuğu Esed’in kurtardığını iddia etti.

Aksoy’un daha önce de defalarca yapmaya çalıştığı Esed güzellemelerine Türkiye’de yaşayan Suriyeli gazeteci Ahmed Hamo tepki gösterdi.

Yeni Yorum