27 Ocak Cuma 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Togo'nun FETÖ ile mücadelemize verdiği destek takdire şayan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Togo'nun FETÖ ile mücadelemize verdiği destek takdire şayan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe baş başa ve heyetler arası görüşmeler sonrası basın toplantısı düzenliyor. Togo'nun FETÖ ile mücadelede Türkiye'ye verdiği desteğin takdire şayan olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın cumhurbaşkanı bizzat verdiği talimatlarla Togo'daki FETÖ okullarının kapatılmasında ülkemize destek olmuştur. FETÖ ile mücadeledeki kararlı duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

İnşallah yıl sonuna kadar Togo'da Ankara Büyükelçiliği açılacaktır.

 

Togo'nun FETÖ ile mücadelemize verdiği destek takdire şayandır. Sayın cumhurbaşkanı bizzat verdiği talimatlarla Togo'daki FETÖ okullarının kapatılmasında ülkemize destek olmuştur. FETÖ ile mücadeledeki kararlı duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Maarif Vakfı'mız verdiği eğitimle Togolu gençlerin yetişmesinde büyük katkı sağlayacaktır. Bugün Maarif Vakfımızın bir spor okulu açması konusunda mutabık kaldık.

 

Ekonomik ilişkilerimiz de gelişiyor. Sağlık ve eğitim alanında birçok proje gerçekleştirildi. Aynı şekilde Türkiye burslarından 89 öğrenci yararlandı. Bu sayının artması için çalışacağız.

 

Aynı şekilde koronavirüs konusunda da dayanışmamızı sürdüreceğiz.

Yeni Yorum