13 Nisan Cumartesi 2024

Fransa’da hükümet karşıtı protesto yürüyüşleri düzenleniyor

Fransa’da hükümet karşıtı protesto yürüyüşleri düzenleniyor

Fransa’da sağlık çalışanları ülkede sağlık alanındaki sorunları dikkate alınmadığını öne sürerek, hükümet karşıtı protesto düzenledi.

 

Kendi iç sorunları ile başa çıkamayan ve Türkiye'nin uluslarası kazanılmış haklarına sürekli karşı çıkan Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan İnvalid Meydanı’nın yakınlarında toplanan yüzlerce sağlık çalışanı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sağlık alanındaki reformlarını ve hükümeti protesto etti.

 

'FRANSA'DA SAĞLIKÇILAR, HÜKÜMETİN KORONAVİRÜS POLİTİKALARINI YETERLİ BULMUYOR'

 

Sağlıkçılar, hükümetin sağlık alanındaki sorunları dikkate almadığını öne sürdü. Çalışma koşullarının ve hastanelerdeki imkanların iyileştirilmesini talep eden eylemciler, hükümetin koronavirüs salgını ile mücadele başarılı olmadığını ifade etti. İnvalid Meydanı’ndan Sağlık Bakanlığı’na yürüyüş yapan göstericiler, Macron ve hükümet karşıtı sloganlar attı.

 

'FAŞİST MACRON VERİLEN SÖZLERİ YERİNE GETİRMEDİ'

 

Sağlık çalışanları, 2 yıla yakın süredir hastanelerde imkanların yetersizliği ve kötü çalışma koşulları nedeniyle hükümetten acil eylem planı beklediklerini dile getirirken, hükümetin verdiği sözleri yerine getirmediğini vurguladı. Polis ise protesto sırasında geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

Kaynak: haber365

Yeni Yorum