28 Mayıs Salı 2024

Fransız Le Point dergisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı

Fransız Le Point dergisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı

Türkiye karşıtı içerikleriyle tanınan Fransa merkezli Le Point dergisi, son sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını kullanarak skandal bir imada bulundu. Kapağına 'terör' anlamında kullanılan 'İslamist' kelimesini yerleştiren dergi, “Uluslararası İslamist karşısında Fransa. Yeni saldırılar, her yandan gelen tehditler ve Batı’nın korkaklığı. Yalnız mıyız?” ifadelerine yer verdi.

 

Irkçı yayınları ve Türkiye karşıtlığıyla bilinen Fransız Le Point dergisi, Macron hükümetinin İslam’a savaş açmasının ardından yaşanan gelişmeler üzerine, bu hafta Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ı hedef alan bir içerikle çıktı.

 

KAPAKTA SKANDAL İFADELER

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapak fotoğrafı yapan Le Point, “Uluslararası İslamist karşısında Fransa. Yeni saldırılar, her yandan gelen tehditler ve Batı’nın korkaklığı. Yalnız mıyız?” sözlerini kullandı.

 

Fransa’da ‘İslamist’ kelimesi, basın ve siyasetçiler tarafından terör ile bağdaştırılarak kullanılıyor.

 

Derginin sosyal medya hesabından da içeriğe ilişkin paylaşımda bulunularak, “Fransa İslamcı enternasyonal ile karşı karşıya. 2015 saldırılarının ardından dayanışmadan uzak olan Fransa, bugün her taraftan saldırıya uğruyor” denildi.

''ERDOĞAN ENSEMİZDE'' DİYEREK YARDIM İSTEMİŞLERDİ

 

Le Point, daha önce "Etnik temizlik Erdoğan'ın metodu. Erdoğan'ın Avrupa'yı tehdit etmesine izin vermeli mi" ifadelerini kullanmıştı.

 

Türkiye düşmanı dergi ayrıca, "Erdoğan ensemizde, abone olarak bize yardım edin" diyerek de abonelerinden destek talebinde bulunmuştu.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum