27 Ocak Cuma 2023

İsveç'ten sonra şimdi de Hollanda! İslamofobik Pegida'nın Hollanda'daki temsilcisi Kur'an-ı Kerim yırttı!

İsveç'ten sonra şimdi de Hollanda! İslamofobik Pegida'nın Hollanda'daki temsilcisi Kur'an-ı Kerim yırttı!

İsveç'teki Kur'an-ı Kerim yakma skandalının yankıları sürerken bu kez de Hollanda'da bir provokasyon yapıldı. İslam karşıtı rezil eylemlerle anılan Pegida'nın Hollanda'daki temsilcisi Edwin Wagensveld Kur'an-ı Kerim'i yırttı.

 

İsveç'teki Kur'an-ı Kerim yakma skandalına bir yenisi daha eklendi. İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın polis kalkanı eşliğinde Kur'an-ı Kerim yakmasına tepkiler sürerken Hollanda'da da İslam'a yönelik saldırıları ile bilinen Pegida Kur'an-ı Kerim'i yırtarak katıldı.

 

MEGAFONLA SKANDALI DUYURA DUYURA YÜRÜDÜ

 

İslam karşıtı rezil eylemlerle anılan Pegida'nın Hollanda'daki temsilcisi Edwin Wagensveld, elinde megafonla skandal eylemini duyura duyura yürüdü ve ardından da Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

 

POLİS GELMEDİ

 

Daha önce iki kez bu eylemi gerçekleştirmek isteyen Wagensveld, gözaltına alınmıştı. Bu eyleminde ise polis ortada bile yoktu.

 

İSVEÇ POLİSİ DE PALUDAN'I KORUMAYA ALMIŞTI

 

İsveç'te de Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

 

Paludan, iğrenç eylemini yaparken İsveç polisi kendisini korumaya almış ve kimsenin yaklaşmasına izin vermemişti.

 

İsveç yönetimi, Kur'an yakmanın fikir özgürlüğü kapsamında olduğunu açıklamış, İsveç savcılığı da soruşturmaya gerek olmadığı kararı vermişti. 

Yeni Yorum