20 Mayıs Pazartesi 2024

Netanyahu, Filistin’deki katliama destek veren ülkelere teşekkür etti

Netanyahu, Filistin’deki katliama destek veren ülkelere teşekkür etti

Gazze'de sivillerin üzerine bomba yağdıran İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Netanyahu, paylaşımında İsrail'e destek veren ülkelerin bayraklarına yer vererek teşekkür etti.

 

İsrail’in Filistinlilere karşı kanlı saldırıları nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. 10 Mayıs'tan bu yana devam eden İsrail saldırılarında şu ana kadar 181 kişi hayatını kaybederken, binlerce kişi yaralandı.

 

Sivilleri hedef alan saldırılara dünya genelinde kınanırken, bazı ülkeler İsrail’in ‘nefsi müdafaa hakkını kullandığını’ iddia ederek İsrail’e açıktan destek verdi.

 

İSRAİL’E DESTEK VEREN ÜLKELER

 

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kanlı saldırılarda İsrail’e açıktan destek veren ülkelerin bayraklarını sıraladı.

 

Netanyahu’nun paylaşımında yer alan ülkeler şöyle:

 

ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kolombiya, Güney Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Almanya, Guatemala, Honduras, Macaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Hollanda, Makedonya, Paraguay, Slovenya, Ukrayna ve Uruguay.

 

NETANYAHU’NUN PAYLAŞIMI

 

Bu ülkelere İsrail’in yanında oldukları için teşekkür eden Netanyahu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

“Kararlılıkla İsrail’in yanında durduğunuz ve terörist saldırılara karşı İsrail’in kendini savunma hakkını desteklediğiniz için teşekkürler.”

 

Yeni Yorum