25 Haziran Salı 2024

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci TIME dergisine kapak oldu

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci TIME dergisine kapak oldu

ABD'li Pfizer şirketiyle ortak geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla insanlığa umut aşılayan Türk kökenli bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, dünyanın en ünlü dergilerinden olan TIME'ın yeni yıl sayısının kapağında yer aldılar. Türk mucitler Şahin ve Türeci'nin geliştirdiği Pfizer / BionTech aşısı dünyada birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

 

Dünyanın en prestijli ve tanınmış dergilerinden TIME bu ay, koronavirüse karşı geliştikleri aşı ile tüm dünyaya umut veren Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye kapağında yer verdi.

 

Tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilen ve 2021'in ilk sayısında çift kapakla çıkan TIME, ABD sayısında Kongre baskınına yer verdi. TIME, 'The Year Ahead' özel sayısında ise "Aşı Devrimi" manşetli kapağa Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'yi uygun gördü.

 

Almanya'da faaliyet gösteren en büyük ilaç firmalarından biri olan BionTech'in kurucu ortakları Şahin ve Türeci ABD'li Pfizer şirketiyle ortak geliştirdikleri koronavirüs aşısının gösterdiği başarıyla tüm dünyanın tanıdığı isimler oldu. Türk mucitler, dünya gündeminin bir numarasına yerleşen salgına karşı geliştirdikleri aşı ile koronavirüsle mücadelede en önemli isimler haline geldi.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin geliştirdiği Pfizer / BionTech aşısı dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Yeni Yorum