20 Mayıs Pazartesi 2024

Rumlar Tatar aleyhine propagandaya başladı!

Rumlar Tatar aleyhine propagandaya başladı!

KKTC’de Başbakan adayı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı adayı olması, Rumlarda büyük panik yarattı. Rumlar, sosyal medyadan yaptıkları çağrıda Ersin Tatar’a oy vermenin, Erdoğan’a oy verme ile aynı olacağını ifade ettiler.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Ulusal Birlik Partisi, Nisan 2020'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine partinin genel başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ile katılacağını duyurmuştu.

 

Tatar, daha sonra yaptığı konuşmada, Parti Meclisi üyelerine teşekkür ederek, "Bu mücadele hepimizin mücadelesidir. Bu yarışa oy birliğiyle beni uygun görmeniz beni çok mutlu etti. Ben UBP'nin adayıyım, bununla gurur duyuyorum" açıklaması yapmıştı. Tatar’ın bu duyurusundan sonra Rumlar, adeta ayağa kalktı.

PROFESÖR GÖZÜGÜZEL SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU!

 

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı adayı olması karşısında aleyhte propagandaya başkayan Rumların çağrısını, profesör doktor Emete Gözügüzel sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Prof. Gözügüzel mesajında, ”Yunan-Rumlar’a bakın Sayın Ersin Tatar'a oy verilmemesi için kara propagandaya başladılar“ ifadelerini kullandı.

RUM PİLOT, TATAR ALEYHİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

 

Harry Theocharous adlı Rum bir pilot da, sosyal medya hesabından Tatar aleyhine çağrıda bulunarak, “Sevgili Kıbrıs Türkleri, eğer Ersin Tatar'a oy verirseniz Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermiş olacaksınız” dedi.

Yeni Yorum