02 Aralık Cumartesi 2023

Selçuk Sevgel, İnterpol İcra Komitesi Avrupa Kıtası Üyeliğine seçildi… Bakan Soylu’dan Sevgel’e tebrik

Selçuk Sevgel, İnterpol İcra Komitesi Avrupa Kıtası Üyeliğine seçildi… Bakan Soylu’dan Sevgel’e tebrik

Uluslararası Polis Teşkilatı'nın (Interpol) bu yıl 89'uncusu düzenlenen genel kurul toplantısı, İstanbul'da yapıldı. İstanbul’da düzenlenen genel kurulda BAE'li aday Ahmed el-Reisi teşkilat başkanlığına seçilirken, 1. Sınıf Emniyet Müdürü - Interpol-Europol Daire Başkanı Selçuk Sevgel, İnterpol İcra Komitesi Avrupa Kıtası Üyeliğine seçildi.

 

İçişleri Bakanı Soylu’dan Sevgel’e tebrik

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk turda İnterpol İcra Komitesi Avrupa Kıtası Üyeliğine seçilen Selçuk Sevgel’i tebrik etti:

 

“INTERPOL Genel Kurulu'nda ilk turda 

Türkiye’nin adayı Selçuk Sevgel, İcra Komitesi Avrupa Kıtası Üyeliğine seçildi. Bu başarı için @EmniyetGM @MehmetAktasgm ve tüm teşkilatımıza, oylamaya katılan tüm ülkelere teşekkürler. Interpol-Europol Daire Bşk. Selçuk Sevgel'e tebrikler.”

Selçuk Sevgel kimdir?

 

Selçuk Sevgel 1975 yılında İstanbul’da doğdu, 1997 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.

Göreve Mersin İl Emniyet Müdürlüğünde başlayan Daire Başkanımız 2004 yılında Misyon Koruma Amiri olarak Çek Cumhuriyeti Prag Türk Büyükelçiliğine atanmış, 2007 yılında misyon koruma görevi sonrası Başbakanlık Koruma Müdürlüğünde göreve başlamıştır.

 

2008 yılında lisansüstü eğitimi için İngiltere’ye giden Başkanımız 2010 yılında Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi Alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak ülkemize geri dönmüştür.

 

İkinci Bölge Hizmetini yapmak için 2010 yılında Bitlis İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Başkanımız 2013 yılında şark hizmetini tamamladıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığına Öğretmen Emniyet Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

 

Sevgel, 2014 yılı Ocak Ayı itibari ile  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında görevlendirilmiş ve 2021 yılına kadar çeşitli kademelerinde görev yapmıştır.

 

14.09.2021 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Bakanlık oluru ile İnterpol-Europol Daire Başkanı olarak atanan Selçuk SEVGEL 16.09.2021 tarihinde  Daire Başkanı olarak göreve başlamıştır.

 

Sevgel, evli ve iyi derecede İngilizce ile orta derecede Çekçe bilmektedir.

Yeni Yorum