24 Temmuz Çarşamba 2024

Terör örgütü PKK/YPG'den kaçmaya çalışan teröristleri ABD ve İngiliz ajanlarının sorguladığı ortaya çıktı

Terör örgütü PKK/YPG'den kaçmaya çalışan teröristleri ABD ve İngiliz ajanlarının sorguladığı ortaya çıktı

Terör örgütü PKK/YPG'de hızlanan çözülme süreci sonrası ABD ve İngiltere devreye girdi. İki ülke Suriye'de sorgu ajanlarını sahaya sürdü. İtirafçı terörist örgütten kaçmaya çalışıp yakalanan teröristleri ABD ve İngiltere ajanlarının sorguladığını söyledi.

 

Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü başarılı terörle mücadele sayesinde yok olma sürecine giren terör örgütü PKK/YPG'ye ABD ve İngiltere'den "ajan" desteği geldi.

 

ABD VE İNGİLTERE PKK/YPG İÇİN AJANLARINI SAHAYA SÜRDÜ!

 

Örgütten kaçmaya çalışan fakat kaçamadan yakalanan PKK'lı teröristleri ABD ve İngiliz ajanlarının sorguladığı ortaya çıktı. ABD ve İngiltere ajanlarının bu sorgularda PKK'lı teröristlerin örgütten kaçışlarının nedenlerine cevap aradığı belirlendi.

 

ÖRGÜTTEN KAÇMAYA ÇALIŞAN TERÖRİSTLERE AJAN SORGUSU

 

Yeni Şafak'ın haberine göre; Örgütten kaçışların tavan yaptığı PKK'nın imdadına yetişen ABD ve İngiltere, Suriye'de sorgu ajanlarını sahaya sürdü. PKK'nın Suriye'deki sözde istihbarat biriminde faaliyet yürütürken örgütten kaçan ve 2021 yılında güvenlik güçlerine teslim olan terörist H.M.D., ABD ve İngiltere ajanlarının sorgu faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İtirafçı terörist, ABD ve İngiltere ajanlarının yabancı dil bilen teröristlere sorgulama eğitimi verdiğini anlattı. HM.D., Barış Pınarı Harekatı'ndan önce PKK'dan kaçmaya çalışıp yakalanan teröristlerin sorgularını yine PKK'lı sorgucu teröristlerin yaptığını söyledi.

 

TESLİM OLAN TERÖRİST İTİRAF ETTİ

 

Barış Pınarı Harekatı ve sonrasındaki SİHA operasyonlarıyla birlikte PKK'dan kaçmaya çalışıp yakalanan teröristleri PKK'lıların yerine ABD ve İngiltere ajanlarının sorgulamaya başladığını da itiraf etti. Terörist H.M.D., "ABD ve İngiltereli sorgucular sivil olarak gelirlerdi. Sorguya yalnız girerlerdi. İngiliz sorgu grubunda 3 erkek, ABD'li sorgu grubunda biri kadın 3 kişi vardı. Ayrım yapılmaksızın kaçmaya çalışan tüm PKK'lıların sorgularına bunlar girerdi.

 

AJANLARDAN PKK RAPORU

 

PKK'nın Suriye'deki cezaevlerini gezen ABD'li ve İngiltereli ajanlar örgütten kaçmaya çalıştığı için tutuklanan PKK'lılarla görüşüp rapor hazırlıyordu. Örgütten kopuşları önlemek için politika ve ideoloji üretiyorlardı. Buradaki amaç, örgütten kaçmak için fırsat arayan PKK'lı teröristleri ikna edip yada korkutup vazgeçirmeye çalışmaktı" dedi.

Yeni Yorum