09 Aralık Cuma 2022

Türkiye’de Haşimi 515 provokasyonunu kim yapıyor? Baggara Aşireti’nden flaş açıklama…

Türkiye’de Haşimi 515 provokasyonunu kim yapıyor? Baggara Aşireti’nden flaş açıklama…

Adana sokaklarında ellerinde sopa ve döner bıçaklarıyla yürüyen Suriyeliler tepki çekmişti. Olay sonrası şahıslar sınır dışı edilirken Haşimi aşiretinden de dikkat çeken bir açıklama geldi.

 

Adana’da, kendilerini “515 Haşimi” olarak tanıtan Suriyeliler döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüdüğü görüntüler infial yaratmıştı. Şahıslardan kimliği belirlenen 20’si gözaltına alındı ve sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

SINIR DIŞI EDİLDİER

 

Yaşanan bu olay sonrası “515 Haşimi nedir?”, “Haşimiler kimler?” gibi sorulara da cevap aranmaya başlanırken, Haşim aşiretinden konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi. Tüm Türkiye’de tepki çeken olayı kınadıklarını belirten yazıda “Bu fitnede yer alan kim olursa olsun kabilelerimiz tarafından dışlanacaktır” ifadeleri de dikkat çekti.

 

BAGGARA AŞİRETİNDEN AÇIKLAMA

 

515 Haşimiler ile ilgili Baggara aşireti lideri Beni Haşim’den açıklama geldi.

 

“515 kodu Osmanlı Devleti zamanında Çanakkale Savaşı’nda Osmanlı’nın yanında savaşan kabilelere verilmiş tümen kodudur.”

 

İşte yapılan açıklamanın devamı;

 

BİSMİLLAHIRRRAHMANIRRAHIM: BENİ HAŞIM (SEYYİD) KABİLELERİ’DEN ‘BAGGARA•AŞİRETİ AÇIKLAMASIDIR: SON GÜNLLERDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARI İÇİNDE 515 KOD BAHANE EDİLEREK ATEŞİ KÖRÜKLENMEK İSTENEN BİR FİTNE BULUNMAKTADIR. ANCAK 515 KODU SADECE TURKİYEDE YAŞAYAN ( BILADUŞŞAM BÖLGESİNDEN ) TÜRKİYEDE BULUNAN SADECE 300 BİN BAGGARA AŞİRETİ MENSUBU İÇİN DEĞİL; OSMANLI DEVLETİ ZAMANINDA VE OSMANLININ YANINDA İŞGALCİ DIŞ GÜÇLERE KARŞI TÜM SAVAŞLARDA YER ALMIŞ ‘BENİ HAŞİM KABİLELERİ’NE” VEDE ÇANAKKALE SAVAŞINDA (CİHAD)’TA BU KABİLELERİN TÜMÜNE VERİLMİŞ OLAN 515. TÜMEN YADA TUĞAY KODU OLUP. OSMANLI DEVLETİ ZAMANINDA OLDUĞU GİBİ BU KABİLELER İHLAS VE SADAKAT İLE YANLARINDA DURDUĞU GİBİ, ŞİMDİDE MAZLUM SURİYE HALKININ YANINDA DURUŞUNU VE DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VE TÜM HALKININ ‘BENİ HAŞİM KABİLELERİ’ OLARAK YANLARINDA DURACAĞIMIZI VE OLDUĞUMUZU BELİRTEREK; ‘BENİ HAŞİM KABİLELERİ’ ADINA TÜRKİYEDE YAŞAYAN TÜM SURİYELİ VATANDAŞLARIN BU FİTNEDEN UZAK DURMALARINI ŞİDDETLE İSTİYORUZ. BU FİTNEDE YER ALAN KİM OLURSA OLSUN •KABİLELERİMİZ’ TARAFINDAN DIŞLANACAĞINI VE TÜM SORUMLULUĞUN KENDİLERİNDE OLDUĞUNU BEYAN EDERİZ. BENİ HAŞİM (SEYYİD) KABİLELERİ’DEN ‘BAGGARA’AŞİRETİ EVLATLARI ADINA HEPİNİZE •ALLAHIN SELAMINI SUNARIZ’• SALI -11.01.2022

Yeni Yorum