19 Haziran Çarşamba 2024

Uluslararası medyadan İsrail zulmüne aklama

Uluslararası medyadan İsrail zulmüne aklama

İşgalci İsrail güçleri Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirdiği alçak saldırı sonrası katliama kalkışarak, savaş uçaklarıyla masum Filistinlileri hedef aldı. Saldırılar sonrası aralarında çocukların da bulunduğu 24 kişi şehit olurken 100 ü aşkın Filistinli de yaralandı. Uluslararası medya kuruluşları, bu vahşeti görmezden gelerek İsrail'i 'masum' göstermeye çalıştı. Reuters, işgalci İsraillinin bir grup Filistinli vatandaşı araçla ezmesini, "Filistinliler arabasını taşladı" olarak verirken, New York Post, İsrail'in 9 çocuğu katletmesini, "Hamas'ın saldırıları sonucu 9'u çocuk 20 İsrailli öldü" şeklinde paylaştı.

 

Londra merkezli haber ajansı Reuters, İsrailli işgalcinin Aslanlı Kapı'da aracıyla bir grup Filistinli vatandaşı ezmesini "Filistinliler arabasını taşladı" sözleriyle okuyucularına sundu.

New York Times gazetesi, herhangi bir neden belirtmeden "Gazzeli militanlar Kudüs’e roket fırlatıyor" başlığını attı.

The Associated Press haber ajansı ise Gazze'de 9'u çocuk 20 kişinin şehit olduğu İsrail'in hava saldırılarını "nedeni bilinmeyen bir patlama" olarak duyurdu.

New York Post gazetesi de çirkin bir manipülasyona imza attı. İşgalci İsrail'in 9'u çocuk 20 Filistinliyi katletmesi haberini, "Hamas kuvvetlerinin hava saldırıları sonucu 9'u çocuk olmak üzere 20 İsrailli öldü" şeklinde paylaştı. Haber, gösterilen tepkilerin ardından kaldırıldı.

Alman medya kuruluşu Deutsche Welle, İsrail'in hedef göstermeksizin gerçekleştirdiği saldırılarda ölen Filistinli çocukları, 'çatışmada hayatlarını kaybettiler' olarak servis ederek katilleri aklamaya çalıştı.

Alman devlet medyası Tagesschau, Müslümanların kutsalına saldıran, hedef gözetmeden Filistinli sivillerin üzerine bomba yağdıran İsrail'in vahşetini görmezden gelerek "İsrail 10 saattir ateş altında başlığı" attı.

Yeni Yorum