28 Şubat Çarşamba 2024

Bakan Nebati'den 'fahiş fiyat artışları' için net mesaj: Fırsatçılara asla müsamaha göstermeyeceğiz

Bakan Nebati'den 'fahiş fiyat artışları' için net mesaj: Fırsatçılara asla müsamaha göstermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Fahiş fiyat artışlarına karşı var gücümüzle çalışarak devreye aldığımız uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya, vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlara asla müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Nereddin Nebati, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

 

Konut Finansmanı Projesi'nin temel amacı uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra vatandaşlarımızı konut fiyatlarındaki dalgalanmalardan korumaktır. Yine aynı şekilde, vatandaşlarımızın konut fiyatlarındakio artışlardan etkilenmemeleri için KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları kaydıyla belirli bir kaynak ayrılmıştır.

 

"YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

 

Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği "fahiş" artışları çok detaylı bir şekilde yakından takip ediyoruz.

 

"ASLA MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİZ"

 

Kararlılıkla ifade etmek isterim ki fahiş fiyat artışlarına karşı var gücümüzle çalışarak devreye aldığımız uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya, vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her adımı atacak, asla müsamaha göstermeyeceğiz.

Yeni Yorum