25 Eylül Pazartesi 2023
4 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nahçıvan'da Azerbaycan-Karabağ operasyonu açıklaması: Başarıyla tamamlanması iftihar meselesi

Nahçıvan'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Azerbaycan'ın Karabağ'da Ermenistan'a yönelik yaptığı anti-terör operasyonuyla ilgili olarak ''Operasyonun başarıyla tamamlanması bizler için iftihar vesilesi olmuştur.'' dedi. Erdoğan, Ermenistan'a 'barış' çağrısında bulundu.

1 gün önce

Evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor.

1 gün önce

Algı operasyonları çürüdü: Avrasya Tüneli'nde günlük geçiş rakamları garantiyi aştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Avrasya Tüneli'nde günlük 70 bin 574 araç garantisi bulunuyor. Geride bıraktığımız günlük süreçte Eylül ayı ortalamasına göre Avrasya Tünelini kullanan araç sayısı günlük ortalama 74 bini geçti. 22 Nisan 2023 tarihinde ise maksimum günlük 85.491 araç sayısına ulaşmıştı. Devletimiz, Avrasya Tüneli'nde birkaç yıl içerisinde gelir paylaşımına geçecek" dedi.

1 gün önce

YSK Başkanı Ahmet Yener yerel seçim takvimi için tarih verdi!

2024 yerel seçimleri için süreç hızla işlerken, YSK Başkanı Yener 1 Ocak tarihi itibarıyla seçim takvimi ve listelerin ilan edileceğini açıkladı.

2 gün önce

FETÖ, 'himmet' adı altında haraç aldığı suç örgütlerinin önünü açtı!

FETÖ'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'in eski yöneticilerinin yargılandığı davada, 32'si firari 79 sanıkla ilgili verilen hapis, beraat ve ayırma kararının gerekçesi yazılarak taraflara tebliğ edildi. FETÖ'nün himmet toplama yöntemi anlatıldı. Kararda, 'Türkiye'nin şimdiye kadar gördüğü klasik terör örgütü algısını yıkan ve terör, terörizm terimlerine yeni bir boyut kazandıran örgüt, suç dünyasından da himmet adı altında haraç almış, himmet vermek istemeyenlerin kamu gücünü kullanarak tepesine binmiş, himmet verenlerin ise önünü açarak işlerini kolaylaştırmıştır' denildi.

2 gün önce

Yalan haberleriyle ünlü Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Ajans Muhbir’in yöneticisi tutuklandı

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

3 gün önce

Hacettepe Üniversitesi, LGBT'li Kuir Araştırmaları Topluluğu'nu kapattı.

Hacettepe Üniversitesi, LGBTİ+ öğrenci topluluğu Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğu’nu kapattı. 2013’ten bu yana üniversitede resmi olarak faaliyet gösteren topluluk, Twitter’dan dün gece rektörlük tarafından ‘son bir yılda inaktif oldukları’ gerekçesiyle kapatıldıklarını bildirdi.

3 gün önce

Rütbesi iade edilmişti! Eski polis müdürü Sabri Uzun ‘Atatürk’ üzerinden imam hatipleri hedef aldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek tweet'i attığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan ve disiplin Kurulu kararıyla rütbeleri sökülen, silahlarına el konulan, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara girişleri yasaklanan eski emniyet müdürü Sabri Uzun’un rütbeleri iade edilmişti.  İMAMHATİPLERİ HEDEF ALDI Eski emniyet müdürü Sabri Uzun sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Polis Koleji’ni ve Askeri Liseleri kapattınız. İ. Hatip Liselerinin sayısını 500’den 1400’e çıkarttınız. Güya, “Kindar Nesil” yetiştirdiniz. O İHL öğrencisi, Atatürk’ün fotoğrafını cinsel organına sürdü. Gelecekte “senin” fotoğrafın da sürülürse şaşırmayacağım.” https://twitter.com/sabriuzun28/status/1704892493857251443?s=46&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 878 879
Server Error
500
Server Error