24 Mayıs Cuma 2024

14 yıldır çalıştığı belediyeden CHP'li yönetim tarafından çıkartılan işçi isyan etti: "HDP'lileri işe almak için ekmeğimizle oynadılar"

14 yıldır çalıştığı belediyeden CHP'li yönetim tarafından çıkartılan işçi isyan etti: "HDP'lileri işe almak için ekmeğimizle oynadılar"

14 yıldır çalıştığı Mersin Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MESKİ'den yeni yönetim tarafından "Performans yetersizliği" gerekçe gösterilerek işten çıkartılan Ufuk Eser, geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen erzak kolisini belediyenin kapısına atmıştı. Bugün Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından evinde ziyaret edilerek iş sözü verilen Eser, ""HDP'lileri işe almak için ekmeğimizle oynadılar" dedi.

 

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediyesinde 14 yıl çalıştıktan 19 Aralık 2019'da performans düşüklüğü gerekçesi ile işten çıkarılan Ufuk Eser'i Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti.

 

Burada ikisi görme engelli 3 çocuğu ve eşiyle yaşayan Eser ile sohbet eden Su, ona iş bulma sözü verdi.

 

Vali Su, daha sonra Eser'in görme engelli çocuklarına çeşitli hediyeler verdi.

 

İşten çıkartılan Ufuk Eser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 yıl Mersin Büyükşehir Belediyesinde çalıştığını anımsattı.

 

İşten çıkarılma nedeninin gerçeği yansıtmadığı dile getiren Eser, şunları kaydetti:

 

"Çocuklarım için yaşam mücadelesi veriyorum. Beni işimden eden Mersin Büyükşehir Belediyesi önceki günlerde evime erzak getirmişti. Çocuklarımın ekmeğini alıp, erzak göndermiş. Bu çok zoruma gitti. O erzağı alıp, belediyenin önüne gidip protesto ettim. Sesimi duyurmak istedim. Bugün de büyükşehir belediyesinden erzak getirdiler. Ben istemedim 'Başkalarına verin.' dedim. O protestomun ardından Mersin Valimiz Ali İhsan Su bizi yalnız bırakmadı. Arkamda olduklarını ve yalnız olmadığımı bana hissettirdiler. Valimiz ziyaretiyle bizi onurlandırdı."

 

Bu arada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri de ziyarette, Eser'in engelli iki çocuğu için anneye engelli evde bakım maaşı verildiğini bildirdi.

 

Önceki gün büyükşehir gönderdiği erzak paketini belediyenin kapısına atan Ufuk Eser, verdiği bir röportajda HDP'lilere iş vermek için ekmeğiyle oynandığını iddia etmişti. 

 

İşsiz kaldığım süreçte CHP Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar’a da gittiğini ifade eden Eser, “Sayın Ünal bana ilk olarak CHP üyesi olup olmadığımı sordu. Benim hiçbir parti ile bir bağım yok. Kendisine üye olmadığımı söylediğimde bana verdiği cevap çok manidardı. Bana HDP’lilere söz verdiklerini, HDP’lileri işe almak için daha çok kişinin işten çıkarılacağını söyledi. Ekmeğin, emeğin partisi olmaz. CHP üyesi olmadığım için de işten atılmam Allah katında günahtır. Vicdanlara sığmaz” şeklinde konuştu.

 

İFTİRA ATIYORLAR

 

Yaşanan olayın ardından sosyal medyada kendisi ile alakalı iftiraya varacak iddialarda bulunulduğunu da ifade eden Eser, “Belediyenin önüne erzak kolisini atmamın ardından sosyal medyada bir takım yandaş kişiler tarafından çirkin iddialar paylaşıldı. Yok içki kullanıyormuşum, yok tacizde bulunmuşum. Bunların tamamı iftiradır. Elimde performans yetersizliği nedeniyle işten çıkarıldığım ile ilgili belge var. İnsanlara iftira atmak bu kadar kolay olmamalı” şeklinde konuştu. 

Yeni Yorum