19 Nisan Cuma 2024

“17-25 Aralık’ta da tape'lerin ve Fuat Avni’nin peşinden gidiyordunuz”

“17-25 Aralık’ta da tape'lerin ve Fuat Avni’nin peşinden gidiyordunuz”

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'i Fuat Avni mahlaslı Twitter hesabına benzetti. Yazısında gündemdeki hadiselere değinen Küçük, “Ben bugünlerde olan biteni görünce sanki 17-25 Aralık sürecini yaşar gibi oluyorum. O günlerde yasa dışı tape'lerden medet umanlar şimdi de bir suç örgütü liderinin videolarından medet umuyorlar. 2014’teki tape'ler de milyonlarca kez dinlendi, şimdikiler de öyle. Sadece aktörler değişiyor ama hedefleri aynı. Yerli ve millî insanları hedef almak.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Küçük’ün Türkiye Gazetesi’ndeki yazısı şöyle;

 

“Muhalefet hükûmeti eleştirecek, hiç şüphe yok. En doğal hakları. Sonuna kadar hem de. Ama savunduğunuz argümanlar sizin olacak, başkasının değil. 

 

Ne yazık ki öyle olmuyor. Muhalefet ipe sapa gelmez iddialarla gündeme geliyor. Gerçekleri de asla görmüyorlar. Neden mi? Anlatayım. 

17-25 Aralık darbe girişimi zamanını hatırlayın. Erdoğan artık bitti diyorlardı. Günleri sayılı diye zil takıp oynuyorlardı. Bunu diyen muhalefetin tek bir argümanı yoktu. Sarıldıkları ve bel bağladıkları tek şey FETÖ’ydü. 

 

Her akşam kimi gerçek kimi montajlı tapeler yayınlıyorlardı. Muhalefet nasıl sevindirik oluyordu. Akşam 21.00 olunca YouTube ve diğer sosyal medya mecralarının başına geçiyorlar ve FETÖ’nün yayınlayacağı tape'leri bekliyorlardı. 

O tapeler de milyonlarca kez dinleniyordu. Muhalefet Erdoğan’ın gideceğinden emindi. Kendi başlarına bir argüman ortaya koyamayan muhalefetin tek umudu FETÖ ve yasa dışı tape'lerdi. 

 

31 Mart 2014 yerel seçimleri oldu. AK Parti yerel seçimlerde tarihî rekor oy aldı. 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve sonraki seçimlerin hepsini AK Parti kazandı. 

 

O süreçte FETÖ bu ülkeye hizmeti olan ve büyük projeleri gerçekleştiren herkesi hedef almıştı. Şimdi de öyle. Ve ne yazık ki muhalefet hâlâ FETÖ argümanlarıyla konuşuyor. “15 Temmuz kontrollü darbe”, “Saray rejimi çökecek”, “5’li çete” gibi argümanların hepsini kullandılar. 

 

Ben bugünlerde olan biteni görünce sanki 17-25 Aralık sürecini yaşar gibi oluyorum. O günlerde yasa dışı tape'lerden medet umanlar şimdi de bir suç örgütü liderinin videolarından medet umuyorlar. 2014’teki tape'ler de milyonlarca kez dinlendi, şimdikiler de öyle. Sadece aktörler değişiyor ama hedefleri aynı. Yerli ve millî insanları hedef almak. 

 

Geçen yazımda aynen şöyle yazmıştım: “Terörle mücadele eden baştaki kadrolara saldıranların bu ülke için tek iyi planı yoktur. AK Parti’nin gitmesi için vallahi, billahi DEAŞ’tan bile medet umarlar!.. O noktaya kadar geldiler. Çünkü muhalefet pandemi şartlarında bile oylarını artıramadığı gibi geri gidiyorlar.

Gerçekten merak ediyorum: Siz niye böylesiniz? Niye Türkiye düşmanlarından, yurt dışına kaçıp başka ülkelerin istihbaratına saklanan ayak takımından medet umuyorsunuz? Niye FETÖ argümanlarına sarılıyorsunuz? Niye böylesiniz?”

Şimdi de terörle mücadele eden siyasileri hedef alıyorlar. 17/25 Aralık’ta Erdoğan’ın etrafını hedef almışlardı. Ama esas nokta atışları Erdoğan’dı.

Şimdi de aynı yöntemi uyguluyorlar. 

 

Ha, bir de Fuat Avni vardı. Her akşam yayınlanan tape'lerle beraber o da gündemdeydi. Sıralı onlarca tweet atıyor, muhalefet de o tweetlerle hükûmeti yıkacağını sanıyordu. Hükûmet gidici diyorlardı. Yalanlardan başka elinde hiçbir şey olmayan FETÖ, Fuat Avni üzerinden topluma korku salıyordu. Şimdi de suç örgütlerinin videolarına umut bağlamış durumdalar. 

 

Ya muhalefetin kendi argümanı niye yok? Önceden FETÖ, tape'ler ve Fuat Avni’nin tape'lerine kadar düşmüştünüz. Gene aynı yoldasınız. Yazık, geçmişten hiç ders almamışsınız. 

İnsan merak ediyor, muhalefetin akıl hocası kim diye!.. Baksanıza Meral Akşener, Başkan Erdoğan’ı çocuk katili Netanyahu ile kıyaslayacak kadar aklını tatile göndermiş. Yazık ki yazık!..”

Yeni Yorum