25 Nisan Perşembe 2024

AFAD Başkanı bir de Yılmaz Özdil’le uğraşıyor

AFAD Başkanı bir de Yılmaz Özdil’le uğraşıyor

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü köşe yazısında İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin büyüklüğünün 'Bölgenin afet bölgesi ilan edilmemesi için' küçük gösterildiğini öne sürdü. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ise o köşe yazısını paylaşarak Özdil'e yanıt verdi. Özdil'in çirkin üslubuna karşı nezaketini koruyan Güllüoğlu "Yılmaz bey, Allah rızası için insanların duyguları ile oynamayın." ifadesini kullandı.

 

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremle ilgili bir yazı kaleme aldı.

 

Depremin AFAD'ın açıklamasının aksine 6.6 olmadığını, 7 büyüklüğünde olduğunu öne süren Özdil, “Sadece 21 bina yıkıldı diyerek, sadece o yıkılan binalardan yayın yaparak, depremin büyüklüğünü 21 binaya indirgemek istiyorlar. Eğer 7 büyüklüğünde olduğu ortaya çıkarsa, evleri/işyerleri oturulamaz hale gelen vatandaşlara ‘afet’ kapsamında yardım etmesi gerekecek” ifadelerini kullandı.

 

CHP'YE 'HAK YEDİRMEYİN' ÇAĞRISI

 

'Aysbergin görünen yüzü' başlıklı yazısında CHP’ye de çağrı yapan Özdil, “CHP'nin de İzmirlilerin haklarını yedirmemesi, İzmir'in başına gelen faciayı küçültmelerine izin vermemesi gerekiyor” dedi

 

AFAD BAŞKANI GÜLLÜOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

 

Özdil’in tepki çeken yazısına ilişkin açıklama yapan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Yılmaz bey, Allah rızası için insanların duyguları ile oynamayın. İnsanları yalanlarla, yanlışlarla tahrik etmeye çalışmayın. Bizim için depremin büyüklüğünün yapacağımız yardım faaliyetlerine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. 7 büyüklüğünün hiçbir özel anlamı yok." dedi.

 

"BİR TARAFTAN DA BU DEZENFORMASYONLARLA UĞRAŞIYORUZ"

 

Güllüoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neyi ölçüyor isek onu söylüyoruz! Biz bir kişiye, bir çocuğumuza daha canlı ulaşmaya çalıştığımız şu saatlerde bir taraftan da bu dezenformasyonlarla uğraşıyoruz. Ne olur yapmayın, ne olur"

 

Kaynak: superhaber

Yeni Yorum