24 Nisan Çarşamba 2024

'AK Parti yaptı-CHP açtı' gündeminde bugün... Ataköy-İkitelli metro hattında 2 durak açıldı

'AK Parti yaptı-CHP açtı' gündeminde bugün... Ataköy-İkitelli metro hattında 2 durak açıldı

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş döneminde yapımına başlanan ve tamamlanma aşamasına getirilen Ataköy-İkitelli Metrosu'nun iki durağının açılışı bugün gerçekleşti. Törene İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldı.

 

Akşam’ın haberine göre; Yapımına 15 Şubat 2016 tarihinde Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş döneminde başlanan Ataköy-İkitelli Metro hattının iki durağı hizmete açıldı.

 

Toplam 11 duraktan oluşan 13,5 kilometrelik M9 İkitelli - Ataköy Metro hattının 2 durağı olan Bahariye - Masko bölümünün açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gerçekleştirildi.

 

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş 8 Ağustos 2017 tarihinde yapımı hızla devam eden Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı'nın Çobançeşme - Kuyumcukent TBM Montaj Programı'nda "Şu an çoğunluğu metro olmak üzere 257.3 kilometre raylı sistemin yapımına devam ediyoruz. Dünyanın hiçbir şehrinde bu kadar yoğun metro yatırımı yok" demişti.

 

Topbaş, metronun tamamlanması ile yolculuk sürelerinin; Ataköy – İkitelli Sanayi: 19 Dk, Ataköy-Başakşehir: 27 Dk, Ataköy-Kirazlı : 30 Dk, Havalimanı-Başakşehir : 27 Dk, Mahmutbey-Yenibosna : 23 Dk olarak gerçekleşeceğini açıklanmıştı.

 

AK PARTİ YAPTI - CHP AÇTI

 

AK Parti döneminde projelendirilen, kaynağı sağlanan, ihalesi gerçekleştirilen, yapımına başlanan ve tamamlanma aşamasına getirilen Ataköy-İkitelli Metrosu'nun iki durağının açılış töreni gerçekleşti. Törene CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da katıldı.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu metro hattı iki durağının açılışıyla ilgili olarak "İsrafı bitirdik, verimli kullandık, metroların yapımına başladık, şimdi teker teker açıyoruz" açıklamasını yaptı.

 

İBB Başkanı İmamoğlu, eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın "Şu an çoğunluğu metro olmak üzere 257.3 kilometre raylı sistemin yapımı da devam ediyor. Gezin bakın, dünyanın hiçbir şehrinde bu kadar yoğun metro yatırımı yok. " sözünü kullanarak şehirdeki üst geçitleri tanıtmıştı.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminde projelendirilip kaynağı bulunan, ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan herhangi bir metro hattı ise bulunmuyor.

Yeni Yorum