20 Mayıs Pazartesi 2024

Alçak iftiraya yalanlama!

Alçak iftiraya yalanlama!

Dün Twitter’da Nuri Akman (@NuriAkm) adlı kullanıcının, Tunceli’de 3 uzman çavuşun bir kadına tecavüz ederek şiddet uyguladığı, bunun sonucunda kadının ağır yaralı olarak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı, kayıt dışı olarak tedavi edildiği ve olayın örtbas edildiğine yönelik alçakça iftirasını Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı.

Müdürlük, açıklamasında şunları belirtti:

Tunceli Devlet Hastanesi’nden alınan bilgiler doğrultusunda,

17 Ocak 2020 tarihinde bazı basın yayın organlarında tecavüz mağduru bir kadının Tunceli Devlet Hastanesinde kayıt dışı olarak tedavi edildiğine dair bir haber yer almıştır. Haber olarak paylaşılan Tunceli Devlet Hastanesi ile ilgili bu asılsız iddia gerçekle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.

Fotoğrafı paylaşılan ziyaret, yasaklı odada “febril nötropeni” tanısıyla yatan hastamızın odasına enfeksiyonlardan korumak amacıyla doktoru tarafından ziyaretçi kısıtlaması getirilmiştir. Bu durum güvenlik kameraları görüntü kayıtlarında da mevcuttur.

Hastanemiz kayıtlarında yapılan incelemelerde son aylarda, asılsız iddiada belirtilen 20’li yaşlarda bir kadının tecavüz ve fiziksel şiddet gördüğü ifadesine benzer şikayetle hiçbir hasta başvurusu olmamıştır.

Hazırlanan bu haber konusuyla ilgili, yayınlanmadan önce Başhekimliğimizden herhangi bir bilgi talebi istenmemiş olup tamamen gerçek dışı varsayımlar ve manipülasyonlarla bu haber hazırlanmıştır.

Son yıllarda artan hizmet kalitesiyle öne çıkan hastanemiz hakkında yapılan bu karalama haberiyle ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına en kısa sürede suç duyurusunda bulunulacak ve yasal süreç başlatılacaktır.

Tunceli Valiliğine asılsız haber ve iddialar üzerine bilgilendirme yapılmış ve huzur şehri olan Tunceli ilinin huzur halini bozmak isteyen bazı bölücü kişi ve örgütlerin çıkardığı iddiaların asılsız olduğu belirtilmiştir.

 

Yeni Yorum