24 Mayıs Cuma 2024

Alçak provokasyon

Alçak provokasyon

Terör örgütü PKK’nın yayın organı Mezopotamya Ajansı alçakça bir yalana imza attı, yalanı eski milletvekili Abdurrahman Kurt ortaya çıkardı.

 

PKK’nın yayın organı Mezopotamya Ajansı, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir cenazenin ardından okunan mevlidin Kürtçe olması sebebiyle jandarmanın imamı Türkçe veya Arapça okuması için ikaz ettiği yalanını söyledi.

 

PKK’lı Mezopotamya Ajansı, jandarmanın imama “Siz PKK’lı mısınız? Neden Kürtçe mevlit okuyorsunuz? Mevlidi ya Türkçe ya da Arapça okuyacaksınız” dediğini de iddia etti.

 

Haberin gündem olmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan eski milletvekili Abdurrahman Kurt, böyle bir olay yaşanmadığını ifade etti.

Kurt, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Köy benim, taziye benim haber uzaylıların. Taziye gerçek haber uydurma. Annemin amcası vefat etti, jandarma binbaşı bizimkileri aramış ‘yav ne zaman böyle bir şey oldu’ diye bizimkiler de ‘bizim de haberimiz yok’ demiş. Adam baş sağlığı dileyip kapatmış. Sur Kaymakamı da aramış başsağlığı dilemiş ve herkes şaşkın” ifadelerine yer verdi.

Yeni Yorum