22 Mayıs Çarşamba 2024

Alparslan Kuytul’un kurucusu olduğu Furkan Vakfı gönüllüleri bu kez de Adana’da provokasyon peşinde

Alparslan Kuytul’un kurucusu olduğu Furkan Vakfı gönüllüleri bu kez de Adana’da provokasyon peşinde

Gaziantep’teki cami provokasyonu ile gündeme gelen Furkancılar şimdi de Adana’da provokasyon peşindeler. Furkan Vakfı üyeleri bu kez sosyal medyadan “Adana Emniyet Müdürü istifa” paylaşımlarıyla gündeme geldi. Öte yandan koronavirüs kısıtlamalarını hiçe sayan kalabalık bir grup, Alparslan Kuytul için Adana Emniyeti önünde toplandı.

 

Gaziantep'teki cami provokasyonundan bir gün sonra bu kez Adana'da, 3 Mayıs gecesi Alparslan Kuytul ve yanındaki kalabalık grup da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip dışarı çıkarak 22 camide toplanmaya çalıştı. Polis ekipleri Kuytul ve yanındakileri evlerine dönmesi konusunda uyardı. Ancak uyarıları dikkate almayan Kuytul ile yaklaşık 400 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

 

Veryansın TV'nin haberine göre, Gaziantep’teki cami provokasyonuyla ile gündeme gelen Furkancıların bu kez hedefinde Adana var. Furkancılar, Adana’daki gözaltıların ardından sosyal medyada “AdanaEmn Müdürüİstifa” etiketiyle paylaşımlar yapıyor.

 

Gözaltılar ve nezarethane videolarıyla propaganda yapan Furkancılar koronavirüs kısıtlamalarını da hiçe saymaya devam ediyor. Adana Emniyet Müdürlüğü önünde Alparslan Kuytul’u bekleyen kalabalık kameralara yansıdı.

Yeni Yorum