21 Mayıs Salı 2024

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' mesajına AK Parti'den sert tepki: Kabul edilemez

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' mesajına AK Parti'den sert tepki: Kabul edilemez

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Varlık sebebi hukuk olan AYM'de bir üye hukuku katleden müdahalelerin diliyle konuşuyor... Bu kabul edilemez.' dedi.

 

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım’ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik söz konusu paylaşıma sert tepki gösterdi.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bu sabah yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

Türkiye’ye geçmişte acılar yaşatmış müdahalelerin sloganının bir Anayasa Mahkemesi Üyesi tarafından kullanılması utanç verici bir saygısızlıktır. Hukuktan başka bir dili olmaması gereken bir AYM mensubunun hukuku katletmenin sembolü olan bir dille konuşması vahimdir.

 

Müdahaleler anayasal düzeni yıkmış ve milletimize büyük acılar yaşatmıştır. Müdahalelerin neticesinde hukuk düzenimiz ortadan kaldırılmıştır. Varlık sebebi hukuk olan AYM’de bir üye ise hukuku katleden müdahalelerin diliyle konuşuyor... Bu kabul edilemez.

 

Türkiye’nin gerçek hukukçuları en son 15 Temmuz darbe girişiminde teröristlerin müdahalesine güçlü bir direniş gösterdiler. Gerçek hukukçular demokrasiyi koruma mücadelesi verdiler. AYM Üyesi’nin kullandığı dil ise milleti tehdit etmenin ve hukuku yıkan müdahalelerin dilidir.

 

Darbe imasında bulunan AYM Üyesi Engin Yıldırım’a ilk tepki İçişleri Bakanlığı’ndan “ışıklarımız hiç sönmüyor” şeklinde gelmişti. 

 

Yeni Yorum