19 Nisan Cuma 2024

Athena Gökhan’dan Boğaziçi Üniversitesi provokasyonu: “Bu meydan kanlı meydan”

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen, Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu sözde protesto bahanesiyle üniversite önünde terör estiren yasadışı solcu terör örgütü mensuplarının okuduğu örgüt marşının benzerini okuyarak bir provokasyona imza attı.

 

Gökhan Özoğuz, çevrimiçi müzik festivali Milyonfest Online’da, Boğaziçi Üniversite rektörlüğüne Melih Bulu’nun atanmasını sözde protesto eden öğrencilere selam gönderdi. 

 

Özoğuz, Boğaziçi Üniversitesi önünde “katil polis” sloganı atıp terör örgütü DHKP-C’nin “Ellerinde sapanlar, vuruyor bu çocuklar” marşı eşliğine halay çeken terör örgütü yandaşlarına destek için, marşın benzeri olan “Ellerinde pankartlar, gidiyor bu çocuklar, kalkın ayağa kaldın, gidiyor bu çocuklar, bu meydan kanlı meydan” şarkısını söyleyerek “Boğaziçili arkadaşlar sizi seviyoruz” dedi.

 

Gökhan Özoğuz kimdir?

 

Gökhan Özoğuz Türk müzisyen. Hakan Özoğuz'un ikiz kardeşidir. Athena grubunun solistidir.

 

2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "For Real" adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla dördüncü oldu ve o zamana kadar Türkiye'nin Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.

 

Ayrıca, Tv8'de yayınlanan ve Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı O Ses Türkiye isimli müzik yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır. 2012 yılında Melis Ülken ile evlenmiştir. Ayşe Derya adında bir kızı ve ikizleri vardır. (vikipedi)

 

Yeni Yorum