20 Mayıs Pazartesi 2024

Bakan Soylu’dan Cumhuriyet Gazetesi’ne sert tepki: “Türkiye eski Türkiye değil hesabını hukuk önünde vereceksiniz”

Bakan Soylu’dan Cumhuriyet Gazetesi’ne sert tepki: “Türkiye eski Türkiye değil hesabını hukuk önünde vereceksiniz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından Cumhuriyet gazetesine tepki gösterdi.

 

Gazetenin mafya yöneticisi Sedat Peker’in iddialarından yola çıkarak Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin hakkındaki haberi üzerine açıklama yapan Bakan Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bir mafya pisliğinin hezeyanlarıyla terörle mücadele tarihimizin en Şanlı Komutanına çamur atan, ortakları HDPKK için intikam alan,

Cumhuriyet gazetesi; Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir. Türkiye eski Türkiye değil Hesabını hukuk önünde vereceksiniz.”

 

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine bakan yardımcıları da tepki gösterdi.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Arif Paşa sayesinde kafalarını mağaralardan çıkaramayanlar Cumhuriyetin manşetinde ortaya çıkmış. Acınızı anlıyoruz. Ama üzgünüz, ortaklarınızı dağda kovalamaya, size de hukuk önünde hesap sormaya devam edeceğiz.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı “15 Temmuz gecesi televizyona bağlanarak;

"Jandarma olarak, Milli İradeye karşı yapılan bu hareketi şiddetle bastıracağız” diyen ve gereğini yapan Arif Paşa'ya kininiz bitmedi... 15 Temmuz'da başaramadığınızı kirli iftiralarla, çamur atarak başaramayacaksınız!” ifadesini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Erdil, “Cumhuriyet gazetesi Türkiye’nin PKK terörü ile mücadelesinden rahatsızlığını bugün manşetinden duyurdu. Biz terörle mücadelede kahraman paşamız Arif Çetin le, siz ittifak ortağınız HDPKK ile...”

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “41 yıllık hizmet yılının 11 yılını Tunceli, Şırnak, Diyarbakır ve Van’da terörle mücadelede geçirmiş. Bölge Halkının Arif komutanı, paşası olmuş, bölgenin dağını taşını mesken edinmiş bir kahramana saldırı ancak bir terör örgütü gazetesinden olurdu... Cumhuriyet gazetesinden oldu.” dedi.

Yeni Yorum