19 Nisan Cuma 2024

Bakan Soylu isyan etti! Benzer mağduriyeti yaşan kadın milletvekili: “Maalesef zaman zaman adalete olan güveni sarsan kararlar çıkıyor...”

Bakan Soylu isyan etti! Benzer mağduriyeti yaşan kadın milletvekili:  “Maalesef zaman zaman adalete olan güveni sarsan kararlar çıkıyor...”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu 45 gündür hastanede tedavi altında tutuluyor. AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Soylu'nun annesinin durumunu sosyal medya hesabından paylaşıp acil şifa dileyip, sağlığı için dua ettiğini belirtmişti. Bu tweetin altına yorum yapan bir kişi ise Soylu'nun annesine küfür etti. Bu kişi şikayet üzerine sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Bakan Soylu bu duruma "Bakan olsam ne yazar" dedi ve sitem ettiği yargıyı uyardı. Benzer mağduriyeti yaşayan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’da yargı kararını kınadı.

 

Terörle mücadelede başarılı sonuçlar alındıkça teröristlerin ve terör yandaşlarının açık hedefi haline gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dik duruşu kendisine karşı düşmanca tavırların her platformda artmasına neden oluyor. 

 

Bunun son örneği Bakan Soylu'nun uzun süredir hastanede tedavi gören annesi ile ilgili yaşandı. 

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Soylu'nun annesi Servet Soylu'nun hastanede tedavi gördüğünü paylaşıp, Allah'tan şifa dilediğini ve dua ettiğini söyledi. 

 

Gayet insani bu mesajın altına ise bir kişi anne Servet Soylu'ya alenen küfür etti. 

Üstelik de bu alçak sözleri hem İçişleri Bakanı Soylu'ya hem de Bahar Ayvazoğlu'nu etiketliyerek paylaştı. 

 

İğrenç paylaşımı yapan kişi, hakkında yapılan şikayet üzerine mahkemeye çıkartıldı. Mahkeme ise adli kontrol şartı ile serbest bıraktı. 

Hastanede canıyla uğraşan bir anneye, bir kadına böylesine alçakça bir ifade ile küfreden kişinin serbest bırakılmasına Bakan Soylu manidar bir mesajla sitem etti. 

 

"45 gündür anam hastanede

Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest

Ne yapmalıyım Bakan olsam ne yazar

Millet,devlet işleriyle boğuşurken

anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder" sözleri ile karara tepki gösteren Soylu bir de uyarıda bulundu:

"Tweetimle yeniden alınırsa da provakasyon sayacağım" 

 

Öte yandan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’a sosyal medya hesabından “köpek, yalloz” şeklinde hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında da beraat kararı verilmişti. AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, yargının bu kararına günlerce tepki göstermişti.

 

Kendisi de benzer bir konudan mağduriyet yaşayan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Bakan Soylu’nun annesi Servet Soylu hakkında iğrenç paylaşım yapan kişinin serbest kalmasına yol açan yargı kararını da şu sözlerle kınadı:

 

“Sn. Bakanım, Rabbim Teyzemize şifalar versin. Maalesef zaman zaman adalete olan güveni sarsan kararlar çıkıyor...” 

 

 

Yeni Yorum