28 Eylül Çarşamba 2022

Bakan Soylu, selde Kur’an kursu öğrencilerini kurtaran emekli astsubaya teşekkür etti

Bakan Soylu, selde Kur’an kursu öğrencilerini kurtaran emekli astsubaya teşekkür etti

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, selde mahsur kalan Kur’an kursu öğrencilerini emekli astsubay Turhan Tekin kurtarmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonda görüştüğü Tekin'e teşekkürlerini iletti.

 

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen selde Kur’an kursunda mahsur kalan öğrenciler, emekli astsubay Turhan Tekin tarafından yaptığı ip düzeneğiyle kurtarılmıştı.

 

ÇOK BÜYÜK İŞLER YAPTINIZ

 

Olay sonrası Tekin’i arayarak teşekkürlerini ileten Bakan Soylu, “Allah sizden razı olsun. Bu akşam biz bu tarafta siz o tarafta çok büyük işler yaptınız. Tecrübenizi, tekniğinizi, emeğinizi o akşam çocuklar için kullandınız. Bana göre çok da cesaretli iş yaptınız Allah sizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

 

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, bir bölümü çöken Kur'an Kursu binasından öğrenci ve eğitmenlerin büyük bölümünün, 65 yaşındaki emekli bir astsubay tarafından kurtarıldığı ortaya çıktı.

 

İlçede bulunan Süleymaniye Kız Kur'an Kursu öğrencileri sel sırasında binada mahsur kaldı. Öğrencilerin bir bölümü helikopterle bölgeden tahliye edildi. Bir bölümünü de emekli bir astsubay olan Turhan Tekin'in oluşturduğu ip düzeneğiyle kurtulduğu belirtildi.

 

Tahliyeden 10 dakika sonra ise binanın bir bölümü çöktü.

Yeni Yorum