29 Kasım Çarşamba 2023

Bakımsız İETT otobüsleri can alırken İmamoğlu kendi havasında

Bakımsız İETT otobüsleri can alırken İmamoğlu kendi havasında

4 yıllık başkanlık sürecinde İBB'yi iflasın eşiğine getiren, belediyeyi terör örgütlerinin barınma alanı haline getiren CHP'li İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na karşı sürdürdüğü adaylık kampanyası için haftalardır Anadolu turundayken İstanbulluyu isyan ettiren İETT kazaları arka arkaya gelmeye devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Umre ziyareti sonrası başlattığı 15 ili kapsayan Anadolu Turu devam ederken İstanbulluları isyan ettiren toplu ulaşım rezaleti sürüyor.

GİRESUN'DA TEK KELİME ETMEDİ

İstanbul'da tüm bunlar yaşanırken Ekrem İmamoğlu ise Giresun gezisinde yaşanan kazalara ve mağduriyetlere ilişkin şu saate kadar tek bir kelime bile etmedi.

REKLAMA VERİLEN PARAYLA 365 İETT OTOBÜSÜ ALINABİLİRDİ

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu "İBB reklama ayırdığı 1 milyar 822 milyon lira ile bir senede 365 İETT otobüsü alabilirdi. Yani her gün bir otobüs alabilirdi..." demişti.

İETT İHALELERİ "KANKA"YA!

Tevfik Göksu bakımsızlıktan arızalanan vatandaş için artık güvenlik tehdidi haline gelen mağduriyetlerle ilgili İETT ihalelerinin liyakatsiz kişilere peşkeş çekilmesi hakkında şu ifadeleri kullanmıştı;

Sayıştay'ın raporunda yer verdiği üzere rekabete açık olmayan yöntemlerle İETT ihalelerinin %40’ını başkanın kankası olan bir partilinize vermeyi her şeye rağmen başardınız. Diğer büyükşehirlerin lastik değişimi ve personel gideri dahil ortalama 11-13 bin TL arasında mal ettiği bakımları, aylık 48 bin TL’ye ihale etmeyi becermişsiniz.

DEV BÜTÇE İLE SINIFTA KALDI

2023 yılı bütçesi 9 bakanlıktan fazla olan İBB ise 4 yılda yeni bir metro projesi geliştirip İstanbulluların hizmetine sunamadı.

İmamoğlu'nun görev süresince toplam 7,24 kilometre, yıllık ortalama ise 2,07 kilometre metro hattı inşa edildi.

İŞTE SADECE BİR AYDA MEYDANA GELEN İETT KAZALARI

CHP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 4 yılda çökerttiği toplu ulaşım bakımsızlıktan arıza, kaza ve yangın haberleriyle her geçen gün vatandaşı daha da mağdur ediyor. İşte sadece son bir ayda meydana gelen kazalar:

2 Şubat - Bahçelievler’de İETT otobüsü durağa daldı: 1 ölü, 6 yaralı

Bahçelievler’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT otobüsü, durakta bekleyen yolculara çarptı. Çarpmanın etkisiyle 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

29 Ocak - TEM Otoyolunda alev alev yanan İETT otobüsünde patlamalar meydana geldi

Sultangazi TEM Otoyolunda seyir halindeki İETT otobüsünde yangın çıktı. Alevlere teslim olan otobüste patlamalar meydana geldi. Metrelerce yükselen alevler otoyolu kaplarken, otobüs kullanılamaz hale geldi.

27 Ocak - Fatih’te içinde yolcuların bulunduğu İETT otobüsü ağaca çarptı

Fatih'te içinde yolcuların bulunduğu İETT Otobüsü, sürücüsünün kontrolünden çıkınca bir ağaca çarparak durdu. Facianın eşiğinden dönülen kazada ölen ya da yaralanan olmazken, otobüs üzerine devrilen ağaç parçası vinç yardımı ile kaldırıldı.

27 Ocak - Avcılar’da metrobüs arıza yapınca yolcular mağdur oldu

Avcılar’da metrobüs arıza yapınca yolcular mağdur oldu. Yolcular Metrobüs yolunda Şükrübey Durağı'ndan Avcılar Merkez Üniversite Kampüsü Durağı'na kadar yürüdü.

2 Ocak - Sancaktepe’de İETT otobüsleri durakta durmadı, vatandaşlar durakta kaldı

Sancaktepe’de bekledikleri otobüslerin durakta durmaması nedeniyle onlarca vatandaş durakta bir süre beklemek zorunda kaldı. İETT otobüslerinin durakta durmadığı anları kayda alan vatandaş, 1 saattir durakta beklediğini söyleyerek duruma isyan etti.

 

 

Yeni Yorum