24 Nisan Çarşamba 2024

Bakırköy Belediyesi işçileri, Başkan Kerimoğlu'nu CHP'ye faks çekerek şikayet etti

Bakırköy Belediyesi işçileri, Başkan Kerimoğlu'nu CHP'ye faks çekerek şikayet etti

Haftalardır eylemlerini sürdüren Bakırköy Belediyesi İşçileri, Toplu Sözleşme imzalamayan Başkan Bülent Kerimoğlu’nu CHP Genel Merkezine faks çekerek şikayet etti.

Belediye önünde toplanarak her Salı ve Perşembe günleri protestolarını gerçekleştiren çalışanlar, bugün de belediye önündeki alkışlı protestolarının ardından PTT’ye sloganlarla yürüyerek CHP Genel Merkezine faks yolladılar.

 

Faks yoluyla Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu CHP Genel Merkezine şikayet eden Memurlar, “Toplu sözleşme imzalamayan, haklarımızı gasp eden Kerimoğlu’nun yaptıklarının ülkeye umut olmak isteyen ve iktidara talip olan CHP’nin programlarıyla çeliştiğini ve umut olamayacağını” dile getirdiler.

 

Hak aradıkları için yaptıkları eylemlerden sonra Kerimoğlu’nun tutumunun devam ettiğini ve ödeme yapmayıp eski sözleşmenin hükümlerini yerine getirmeyerek suç işlediğini belirten belediye memur çalışanları adına bağlı bulundukları sendika temsilcisi Adem Erdem, “Eylemlerimiz, haklarımız verilip, toplu sözleşme imzalayana kadar devam edecek. Bugün çalışan tüm arkadaşlar faks çekerek CHP Genel Merkezine Belediye Başkanı Sayın Bülent Kerimoğlu’nu şikayet etti” dedi. 

 

 

Yeni Yorum