14 Temmuz Pazar 2024

BirGün Gazetesi’in “Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu” yalanı

BirGün Gazetesi’in “Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu” yalanı

Artvin Valiliği, Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın’ın, okul ziyaretleri kapsamında Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta, sonradan öğretmen olduğunu öğrendiği kişi ile arasında geçen diyaloğu, bazı basın ve yayın organları (Birgün, Sol, hergele postası) tarafından çarpıtılması sonrası açıklama yayınladı. Valiliğin yayınladığı açıklamada, sonradan öğretmen olduğu anlaşılan kişinin sınıftan kovulduğuna dair bir ibareye rastlanmadı.

 

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

 

29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, üzüldüğümüz hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

 

Kemalpaşa Kaymakamı öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir.

 

Bu diyaloğa üzüldüğünü dile getiren İlçe Kaymakamımıza tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme hemen başlatılmıştır.

Yeni Yorum