19 Temmuz Cuma 2024

Boğaziçi eylemlerinde “mesele boğaziçi değil sen hala anlamadın mı?” pankartı

Boğaziçi eylemlerinde “mesele boğaziçi değil sen hala anlamadın mı?” pankartı

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan provokatif olaylar bütün şiddetiyle devam ederken, eylem alanında skandal bir pankart görüntülendi. Söz konusu pankartta "Mesele Boğaziçi değil sen hala anlamadın mı?" yazılı ifadeler, eylemcilerin ikinci bir Gezi eylemi çıkarmaya çalıştığını bir kez daha ortaya koydu.

 

superhaber.tv’nin haberine göre: İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak Prof. Melih Bulu'nun atanmasının ardından çıkan olayların etkisi devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Kadıköy'de şiddetlenen olaylarda polise saldırma girişiminde olan ve tüm uyarılara rağmen dağılmayan pek çok eylemci gözaltına alındı.

 

"MESELE BOĞAZİÇİ DEĞİL SEN HALA ANLAMADIN MI?"

 

Zaman zaman gergin anların yaşandığı protestolarda skandal bir pankart görüntülendi. Eylemcilerin taşıdığı görülen pankartta "Mesele Boğaziçi değil sen hala anlamadın mı?" ifadesi büyük tepki çekti. Söz konusu ifadeyle eylemcilerin meselesinin rektör ataması olmadığı, amaçlarının ikinci bir Gezi eylemi çıkarmak olduğu bir kez daha görülmüş oldu.

 

Bu pankart, Gezi olaylarında Mehmet Ali Alabora'nın 'Mesele ağaç değil anlamadın mı?' sloganını hatırlattı. Alabora da asıl meselenin ne olduğunu bu şekilde anlatmaya çalışmıştı.

Yeni Yorum