16 Haziran Pazar 2024

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'yu eleştiren CHP’liler, CHP grup toplantısına katılan ODTÜ rektörü Ural Akbulut'u unuttu mu?

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'yu eleştiren CHP’liler, CHP grup toplantısına katılan ODTÜ rektörü Ural Akbulut'u unuttu mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararıyla Boğaziçi Üniversitesi'nin rektörü belirlendi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 üniversiteye rektör atadı.

 

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayınlandı.

 

BOĞAZİÇİ'NE MELİH BULU ATANDI

 

Buna göre, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Yüksek, Beykoz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Durman ve Çağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ünal Ay atandı.

 

Erdoğan, söz konusu atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince yaptı.

 

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'yu Ak Partili olduğu iddiasıyla protesto eden CHP'liler, ODTÜ rektörlüğü döneminde cübbesiyle CHP grup toplantısına katılan Ural Akbulut'u unutmuş görünüyor.

 

MELİH BULU KİMDİR

 

Profesör Melih Bulu, lisans eğitimini 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

 

Bulu, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde bitirdi.

TUSAŞ'ta proje mühendisi olarak CASA, Atak Helikopter ve F-16 programlarında çalışan Bulu, P&G'de Fabrika Müdür Yardımcılığı görevinde verimlilik ve maliyet tasarrufu alanlarında görevler yürüttü.

 

2009 yılında tam zamanlı akademik kariyerine başlayan Bulu; bölüm başkanlığı, dekanlık, MBA koordinatörlüğü, uluslararası iş birliği koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

 

2017 yılından bu yana Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Bulu, 2011'den bu yana İstanbul Elektrik Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği Ar-Ge Pazarın Yönetim Kurulu üyeliğini yapıyor.

Yeni Yorum